Publikováno 20. 2. 2011

Slalom mužů na MS vyhrál Francouz Grange, Trejbal skončil šestnáctý

Francouzský lyžař Jean-Baptiste Grange se v neděli stal mistrem světa ve slalomu.

Stříbro vybojoval v Garmisch-Partenkirchenu Švéd Jens Byggmark, pro bronz si dojel Ital Manfred Mölgg, nejlepší z českých reprezentantů byl Filip Trejbal, jenž obsadil konečné šestnácté místo.

Francouzský závodník zvládl na zledovatělé trati bravurně první kolo a v tom druhém dokázal svůj náskok s vypětím sil udržet. Za šestadvacetiletým lyžařem zaostal o třiačtyřicet setin sekundy druhý Byggmark, jenž zaútočil na cenný kov ze šesté pozice. Ze třetího místa se mohl těšit Mölgg, který figuroval po první části závodu na stříbrné příčce.

Řada favoritů vyhořela. Olympijský vítěz z Vancouveru v této disciplíně Ital Giuliano Razzoli ve druhém kole chyboval a do cíle nedorazil. Obhajoba světového zlata z francouzského Val d'Isére 2009 se zase nezdařila Rakušanu Manfredu Prangerovi. Vůbec nejlepší čas ve druhém kole měl veterán Mario Matt. Rakouský závodník se posunul z patnáctého místa až na čtvrté.

Trejbal se ve druhé části závodu prezentoval agresivnější jízdou, spousta jeho soupeřů navíc druhé kolo nedokončila a juniorský světový šampion z roku 2005 si ze sedmadvacáté příčky polepšil o jedenáct míst. Celkově zajel ve druhém kole šestý nejrychlejší čas.