fandíme! mistrovství světa

ÚŽASNÁ ŠÁRKA! Strachová má bronz z mistrovství světa!

Šárka Strachová
Zdroj: isifa.com

Šárka Strachová píše neuvěřitelnou pohádku! Na mistrovství světa v alpském lyžování získala už svojí čtvrtou medaili ve slalomu, což se v historii podařilo pouze třem lyžařkám! Z amerického Beaver Creeku přiveze domů bronz.

Šárka Strachová zajela fantasticky už první kolo, ve kterém si vytvořila skvělou výchozí pozici pro boj o medaile. Před ní skončily jen obhájkyně zlata Mikaela Shiffrinová z USA a Švédka Frida Hansdotterová, která na posledním MS brala bronz.

Ve druhém kole zamíchala pořadím a hlavně zabrnkala na nervy všem favoritkám Slovenka Veronika Velez Zuzulová, která se s výrazným náskokem dlouho držela v čele. I díky jejímu výkonu zazmatkovala Michaela Kirchgasserová.

Zdroj: isifa.com Šárka Strachová

Šárka Strachová tlak ustála a ve druhém kole zajela velmi solidní jízdu, díky které se dostala na čas do čela a hlavně si zajistila jednu z medailí. Nakonec brala bronz, protože Hansdotterová i Shiffrinová dokázaly na svůj výkon z prvního kola navázat.

Přesto se stala Šárka Strachová třetí nejúspěšnější slalomářkou historie mistrovství světa. Lepší než ona jsou nyní už jen Němka Christl Cranzová a Marielle Goitschelová z Francie. Po kompletní sadě medailí z let 2005-2009, kdy postupně vybojovala bronz, zlato a stříbro, se dokázala po šesti letech a obrovském boji se zdravím vrátit na stupně vítězek.

První medaili z mistrovství světa získala Šárka Strachová v roce 2005 v Santa Catarině a měla bronzovou hodnotu. O dva roky později se stala ve švédském Are mistryní světa. V roce 2009 pak skončila ve Val d´Isere druhá.

V dalších letech musela překonat těžké životní období. Nejdříve to byl dlouhotrvající spor se svým otcem a trenérem Petrem Záhrobským, který končil až u soudu. Před dvěma lety navíc musela překonat i velké zdravotní problémy, když jí lékaři z mozku odstranili nezhoubný nádor.

Přes všechny tyto peripetie se dokázala vrátit mezi nejlepší lyžařky světa a nyní opět získala medaili.