Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 22.1. 2011 09:03

Sáblíkovou čekají dva světové šampionáty, na obou chce urvat medaili

Zdroj: TN.cz

Česká rychlobruslařka Martina Sáblíková se chce ve všech zbývajících závodech včetně obou mistrovství světa umístit na "bedně".

Rychlobruslařka Martina Sáblíková se na skok vrátila do Čech. V kapse má čerstvý titul evropské šampionky ve víceboji z italského Collalba a do dalšího pokračování sezony tak vstupuje klidnější. Ve všech zbývajících závodech včetně obou mistrovství světa se chce umístit na stupních vítězů.
 

Sáblíková si na mistrovství Evropy připsala premiérový triumf v sezoně po dvou druhých místech z konce loňského roku. "Neříkám, že druhé místo je špatné, ale vítězství je vítězství. Pro mě je strašně důležité, protože jsem se trošičku uklidnila. Vím, že v tom těle to pořád je. Pokud půjde vše, jak má, a nezblázní se mi hlava, vím, že ta bedna může být," uvedla Sáblíková.
 

VIDEO: Martina Sáblíková se chystá na další část sezony

V Collalbu po zisku evropského zlata zůstala a v uplynulých dnech tam trénovala před zbytkem sezony. Těší ji, že odezněly problémy s třísly, které ji trápily během mistrovství. "Myslím, že to nejhorší mají moje třísla za sebou. Poslední tři dny jsem to mohla v Collalbu normálně rozjíždět, snad už to bude dobré," podotkla dvojnásobná olympijská vítězka.
 

Vrcholem zbytku sezony pro ni bude únorové mistrovství světa ve čtyřboji v Calgary a pak březnový světový šampionát na jednotlivých tratích v Německu. "Samozřejmě co se týče mistrovství jednotlivých tratí, to pro mě bude asi znamenat nejvíc. Na druhou stranu nemůžu to srovnávat s mistrovstvím světa ve čtyřboji, to je o něco náročnější, protože musíte jet všechny tratě. Všechny závody jsou ale těžké a záleží mi opravdu na všech," řekla nejlepší česká sportovkyně za loňský rok.
 

Podle jejího trenéra Petra Nováka je zřejmě nejprestižnějším závodem této sezony mistrovství světa ve víceboji. "Ten čtyřboj je hodně uznávaný, byť to není olympijská disciplína. Závodník si za něj ale vyjede nejvíc peněz. Až 18 tisíc dolarů, zatímco na Světový pohár je to 1500 dolarů," podotkl. "Ale pro mě je stejně tak důležité vítězství ve Světovém poháru na trati tři nebo pět kilometrů, protože je to olympijská disciplína," řekl Novák.
 

Věří, že Sáblíková bude ve zbytku sezony v každém závodě atakovat stupně vítězů. "V tomhle okamžiku bych asi mluvil hodně špatně, kdybych mluvil o něčem jiném než o podiu. Myslím, že Martina má na to, aby v každém závodě světového významu stála na podiu. Doufám, že ji někdo z dalších závodníků podpoří a nebude v tom sama," dodal Novák.

tn.cz / ČTK