Aktualizováno 18.2. 2012 14:47

Sáblíková vyhrála na MS ve víceboji závod na 3000 metrů, celkově je třetí

Česká rychlobruslařka Martina Sáblíková vyhrála na MS ve víceboji závod na trati 3000 metrů, průběžně jí patří třetí pozice, když ztrácí na vedoucí Nizozemku Wüstovou 2,38 sekundy. Na druhé pozici je zatím Kanaďanka Christine Nesbittová.

Sáblíková vstoupila do sobotního programu MS ve víceboji závodem na 500 metrů a zajela zde 14. nejrychlejší čas, když si zapsala čas 40,31 sekundy. Vedla Kanaďanka Christine Nesbittová, která zajela čas 38,3 sekundy.

V následném druhém dílu závodu, kterým byla trať na 3000 metrů, potvrdila česká rychlobruslařka, že jí sedí delší distance, když byla v Moskvě nejrychlejší a vytvořila časem 4:01,80 rekord moskevské dráhy. Průběžně patří české závodnici třetí příčka, vede Nizozemka Ireen Wüstová, která má na Sáblíkovou náskok 2,38 sekundy.

V neděli jsou na programu ještě závody na 1500 metrů a 5000 metrů.

Mistrovství světa v rychlobruslařském víceboji (RUSKO, Moskva)

Ženy, 500 m:
1. Nesbittová (Kan.) 38,30, 2. Lobyševová (Rus.) 38,94, 3. Wüstová (Niz.) 39,36,...14. SÁBLÍKOVÁ (ČR) 40,31.

Ženy 3000 m:

SÁBLÍKOVÁ (ČR) 4:01,80, 2. Wüstová (Niz.) 4:02,69, 3. De Vriesová (Niz.) 4:07,06.

Průběžné pořadí po dvou disciplínách: 1. Wüstová (Niz.) 79,818, 2. Nesbittová (Kan.) +0,22, 3. SÁBLÍKOVÁ (ČR) +2,38.