Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 10.1. 2011 13:36

První cíl sezony jsem si splnil, tvrdí třetí lyžař na Tour Bauer

Lukáš Bauer
Zdroj: Mediafax
Lukáš Bauer

Pár dní odpočinku s rodinou nyní vyhlíží lyžař Lukáš Bauer, který v neděli vybojoval třetí místo v prestižním seriálu Tour de Ski.

Už brzy ale začne pomýšlet na svůj druhý cíl pro tuto sezonu, jímž je medaile z mistrovství světa v Oslo. Bauer o tom mluvil v pondělí na tiskové konferenci v Praze.
 

"Převládá velká únava, domů jsem dorazil po půlnoci," řekl Bauer, ale přiznal, že z třetího místa má velkou radost. "Byla to hodně náročná Tour, nevyvíjelo se to tak, jak bych si představoval, a teď jsem rád, že jsem si první cíl sezony, být mezi třemi, splnil," dodal dvojnásobný vítěz seriálu, který se k třetímu místu propracoval úžasnou jízdou sjezdovkou na kopec Alpe Cermis. "Těžší to bylo i tím, že jsem jako obhájce vítězství byl pod docela velkým tlakem, každý den jsem musel odpovídat na rozhovory mnoha médií. Jestli to byla taktika, co další den, jaká bude strategie.... Ne vždycky se na to dobře odpovídá, zejména když sami nevíte, proč jsou ostatní lepší," dodal.
 

Už chtěl zastavit a říct, jen si jeďte...
 

V závěrečném devítikilometrovém výběhu na Alpe Cermis, do něhož vybíhal až z desátého místa, byl Bauer ze všech nejrychlejší už podruhé za sebou. "Ale nebylo to tak jednoduché, jak to možná vypadalo. Jednu chvíli, to už jsem jel třetí, jsem měl chuť zastavit, ustoupit stranou a říct, jen si jeďte... Nahoře už to ale bylo lepší, obešel jsem soupeře, pogratuloval. Vítěznému Colognovi jsem připomněl, že první ročník vyhrál Angerer, druhý Bauer, třetí Cologna, čtvrtý Bauer a pátý Cologna. A jestli ví, kdo vyhraje příště. Zaskočil mě, když řekl, že Angerer," smál se Bauer.
 

"Taky jsem Colognovi i Northugovi řekl, že je vítám po roce zase na stupních, jen jsme si to prohodili. A Northug, že on si nic neprohodil, že je zase druhý," vyprávěl Bauer, který se ovšem ze všeho nejdřív Dariu Colognovi poklonil. "Zasloužil si to. Ať chci nebo nechci, on deklasoval všechny soupeře, slušelo se mu poklonit."
 

Trénovat teď bude jen minimálně
 

Teď se těší na odpočinek s rodinou. "Bude jen minimum tréninku, budu zase chvíli s rodinou a užiju si dětí, budu je vozit do školy a do školky, prostě všední život," přiblížil třiatřicetiletý Bauer, který už myslí na únorové mistrovství světa v Oslo. "Musím pracovat na klasice, moje do letoška silná technika není letos tak dobrá, jako v předchozích sezonách. Taky mám trochu problém s lyžemi, domluvil jsem se s firmou Fischer na intenzivnější možnosti testování. Čeká mě ještě hodně práce směrem k mistrovství světa v Oslo, odkud si chci odvézt medaili," vysvětlil vicemistr světa z Liberce na trati 15 kilometrů klasicky.
 

Do světového šampionátu už zbývají Bauerovi jen dva závody, klasická patnáctka v estonském Otepää, kde už třikrát vyhrál, a stejná trať v norském Drammenu. "Uvažuji o tom, že na mistrovství světa vynechám skiatlon a budu se soustředit jen na klasickou patnáctkou," přiznal vítěz Světového poháru z roku 2008.

Mediafax