Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 2. 2. 2015
šou na vysočině

Nové Město čeká šílenství. Na biatlon přijede 90 tisíc lidí!

Biatlon v Novém Městě na Moravě
Zdroj: isifa.com
Biatlon v Novém Městě na Moravě

Až 90 tisíc fanoušků za tři dny očekávají pořadatelé Světového poháru biatlonistů v Novém Městě na Moravě. Od pátku do neděle má přijít každý den okolo 30 tisíc lidí a většina z majitelů vstupenek věří v český úspěch.

Fanoušci, kteří v České republice v posledních letech podlehli kouzlu biatlonu, se těší na české hvězdy v čele s Veronikou Vítkovou, Gabrielou Soukalovou a Ondřejem Moravcem.


Právě skvělé výsledky v posledních letech stojí za českou biatlonovou horečkou. Po medailových žních na loňských olympijských hrách v Soči pokračují biatlonisté ve výborných výkonech i v této zimě. Před zastávkou v Novém Městě na Moravě byli v každém kole Světového poháru vždy alespoň jednou na stupních vítězů.


Gabriela Soukalová
Zdroj: isifa.com Gabriela Soukalová


"Snad se závodníkům nerozklepou kolena, protože divácký tlak bude obrovský. Zájem nám všem bere dech,"
řekl na dnešní tiskové konferenci prezident Českého svazu biatlonu a zároveň šéf organizačního výboru Jiří Hamza.


"Věříme, že to bude další oslava biatlonu na cestě vzhůru. Je potřeba si to užít. Je pro nás odměnou, že se nemluví jenom o fotbalu,"
usmál se Hamza.


Pořadatelé navýšili kapacitu na stadionu mobilními tribunami na 16 až 17 tisíc diváků. Lístky na nedělní závody jsou dávno vyprodány, na pátek a sobotu jich zbývá už jen pár. "Proto už se v den závodů prodávat nebudou," upozornil Hamza.


Biatlon v Novém Městě na Moravě
Zdroj: isifa/MAFRA/Petr Lemberk Biatlon v Novém Městě na Moravě


Kolem tratí je vstup zdarma a k těm se vejde 15 tisíc fanoušků. Proto se odhaduje každý den přes 30 tisíc lidí a celkově přes 90 tisíc. "Troufnu si říci, že atmosféra bude lepší než při předloňském mistrovství světa. Přes devadesát procent lístků se totiž prodalo v Česku. Závodníci dokázali probudit takové šílenství," řekl Hamza.


Páteční program SP ve Vysočina Areně začne v 15:00 závodem smíšených dvojic a po něm budou od 17:30 následovat čtyřčlenné smíšené štafety. V sobotu se pojedou sprinty (12:30 ženy/15:30 muži) a v neděli stíhací závody (13:00 ženy/15:00 muži).

ram, čtk TN.cz