Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 15.2. 2015 17:41
galerie super kočka

NOVÁ HVĚZDA! Provokatérka Andrea Zemanová má stříbro!

Andrea Zemanová
Zdroj: facebook.com
Andrea Zemanová

Andrea Zemanová se druhým místem ve švédském Aare postarala o nejlepší výsledek českých skikrosařek ve Světovém poháru v historii. A kde se vzala tahle super kočka? vypadá to, že s talenty se roztrhl pytel!

Už ne jen Eva Samková, Ester Ledecká, Gabriela Soukalová, Veronika Vítková, Šárka Strachová nebo Martina Sáblíková. Sezóna zimních sportů začíná být pro české sportovní fanoušky důležitým obdobím. A teď přichází ještě jedna mladá hezká holka! Andrea Zemanová!


114

GALERIE: Andrea Zemanová

Zdroj: facebook.com

Andrea Zemanová - 9

Hodnocení:


Dcera bývalého českého skvělého lyžaře Bohumíra Zemana se poprvé v kariéře dostala ve Světovém poháru na stupně vítězek. Ve finálové jízdě skikrosu ve švédském Aare prohrála jen s domácí Annou Holmlundovou, která se díky vítězství vrátila do čela seriálu. Třetí místo obsadila Rakušanka Andrea Limbacherová.


Zemanová prožila v Aare životní víkend. V sobotu skončila šestá a zaznamenala nejlepší výsledek kariéry. Přitom do finále nepostoupila jen o šest setin sekundy.


Dnes si to dvaadvacetiletá dcera legendárního Bohumíra Zemana vynahradila a své maximum senzačně vylepšila. Připsala si například skalp francouzské hvězdy Ophélie Davidové či Švýcarky Fanny Smithové, která byla ve finále čtvrtá a přišla o vedení v SP.


"Sedí mi to tady. Trať je plná zatáček a to mi jako bývalé sjezdařce vyhovuje," uvedla po sobotním závodu Zemanová, jejímž dosud největším úspěchem bylo čtvrté místo na loňském juniorském mistrovství světa.


Stupně vítězů si pak Zemanová užila náramně. "Být na bedně, to je nepopsatelný pocit. Kdo si to nezažije, tak neví. Je to odměna za oběť, za tu tréninkovou bolest. Člověk si tam mnoho uvědomí," prohlásila. Jednou by chtěla stát nejvýš. "Samozřejmě, ale tohle je taky dobrý," pousmála se.

 
Ještě jednu věc byste o Andree Zemanové měli vědět. Je to rebelka a pěkná provokatérka. Na její odvážné fotky se v Soči nachytal i samotný Jaromír Jágr. České lyžařky byly fandit a hokejová ikona poslala vzkaz, kterým naznačil, že ho děvčata rozhodně zaujala a kdyby prý byl o 15 let mladší, tak by za nimi vyrazil.


Andrea Zemanová - 10
Zdroj: facebook.com Andrea Zemanová


Možná nápadníky ale zřejmě odradí, že ANdrea je šťastně zadaná, jejím přítelem je jeden z nejlepších českých akrobatických lyžařů Pepe Kalenský.


Andrea Zemanová byla doposud nejlépe jedenáctá v lednovém závodu ve Val Thorens. Dosud nejlepší český výsledek v seriálu měla na kontě Nikol Kučerová díky třetí příčce v italském Innichenu v prosinci 2010.
 

ram TN.cz