Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 12. 2. 2012

Norské běžkyně ovládly štafetový závod v Novém Městě

Norská ženská běžecká štafeta zcela jasně opanovala nedělní štafetový závod v rámci Světového poháru v Novém Městě na Moravě.

Na druhém místě dojely zásluhou závěrečného spurtu Finky, bronzová pozice pak připadla druhé norské štafetě, Češky skončily na posledním dvanáctém místě.
 

O osudu závodu bylo prakticky rozhodnuto hned na prvním úseku. Vibeke Skofterudová totiž pro své kolegyně z týmu vybojovala velmi slibný náskok a jejímu tempu stačila pouze Heidi Wengová z druhé norské štafety. Zatímco Therese Johaugová na druhém úseku v nastoleném trendu pokračovala, na norskou štafetu číslo dvě se začaly dotahovat Finky. Oba týmy si pak pro sebe pronajaly souboj o druhou pozici, který pro sebe v těsném fotofiniši rozhodla Krista Lähteenmäkiová z Finska.
 

Česká štafeta ve složení Eva Nývltová, Martina Chrástková, Ivana Janečková a Sandra Schützová obsadila podle očekávání poslední dvanáctou pozici.
 

SP Nové Město na Moravě - štafetový závod žen na 4 x 5 km: 1. Norsko I (Skofterudová, Johaugová, Jacobsenová, Björgenová) 54:51,4, 2. Finsko (Sarasojaová, Saarinenová, Roponenová, Lähteenmäkiová) +32,6, 3. Norsko II (Wengová, Hagaová, Kristoffersonová, Östbergová) +32,6, 4. Švédsko +54,7, 5. USA +54,8, 6. Francie +1:40,4, .....12. ČR (NÝVLTOVÁ, CHRÁSTKOVÁ, JANEČKOVÁ, SCHÜTZOVÁ) +4:10,1.
 

Mediafax