Publikováno 11. 12. 2011

Norky vyhrály štafetový závod SP bialonistek v Hochfilzenu

Češky doběhly v Hochfilzenu desáté.

Norské biatlonistky vyhrály nedělní závod štafet v rámci druhého kola Světového poháru v rakouském Hochfilzenu, druhé skončily Francouzsky, třetí místo obsadily Rusky. Česká čtveřice Veronika Vítková, Gabriela Soukalová, Barbora Tomešová a Lea Johanidesová obsadila desáté místo.

Norka Tora Bergerová doběhla do cíle o 13,6 vteřiny dříve než francouzská finišmanka Marie Dorinová, Ruska Olga Zajcevová ztratila půl minuty. České biatlonistky ztratily tři minuty a padesát sekund.

SP Hochfilzen (Rak.) - 4 x 6 km: 1. Norsko (Hornová, Ringenová, Solemdalová, Bergerová) 1:07:13,3 (0+10), 2. Francie (Brunetová, Bescondová, Boilleyová, Dorinová) 1:07:26,9 (0+3), 3. Rusko (Slepcovová, Sorokinová, Bogalyová - Titovecová, Zajcevová) 1:07:42,7 (0+6), ... 10. ČR (VÍTKOVÁ, SOUKALOVÁ, TOMEŠOVÁ, JOHANIDESOVÁ) 1:11:03,3 (0+10).