Publikováno 14. 1. 2011

Nor Berger vyhrál sprint SP biatlonistů v Ruhpoldingu, Holubec skončil desátý

Nor Lars Berger vyhrál v pátek v německém Ruhpoldingu sprint Světového poháru biatlonistů na 10 kilometrů před Francouzem Martinem Fourcadem a Ivanem Čerezovem z Ruska.

Nejlepší s Čechů byl Tomáš Holubec na desátém místě, informuje server biathlonworld.

Čtyřnásobný mistr světa Berger měl letos zatím špatnou sezonu a maximem pro něj bylo sedmé místo ve sprintu v Pokljuce. Smůlu prolomil až v jedenáctém závodu sezony, v Ruhpoldingu ani jednou ve střelbě nechybil, přidal velmi rychlou jízdu a zvítězil s více než dvacetivteřinovým náskokem na Francouze Fourcada. Další výborné umístění zaznamenal Rus Čerezov a tradičně dobře zajeli i Norové Emil Hegle Svendsen a lídr seriálu Světového poháru Tarjei Bö.

Závod nevyšel Michalu Šlesingrovi, který v posledním sprintu v Oberhofu skončil na stupních vítězů. Tentokrát se umístil až ve čtvrté desítce startovního pole. Ze čtveřice českých biatlonistů zajel nejlépe Tomáš Holubec, kterému k umístění na 10. příčce pomohla zejména bezchybná střelba.

SP Ruhpolding (Něm.) - sprint na 10 km: 1. Berger (Nor.) 23:55,1 (žádné tr. kolo), 2. Fourcade (Fr.) +21,7(0), 3. Čerezov (Rus.) +23,8 (0), 4. Svendsen +47,4(1), 5. Bö (oba Nor.) +49,9(2), ... 10. HOLUBEC +1:01,8(0), 19. MORAVEC +1:25,1(1), 26. SOUKUP +1:27,1(2), 39. ŠLESINGR (všichni ČR) +2:00,1(2).