v sobotu rekord, v neděli ochranka

Šampionce vyhrožují SMRTÍ! Mazeová dostala policejní ochranku

Tina Mazeová
Zdroj: isifa.com

To je smutné! Již jistá vítězka Světového poháru alpských lyžařek Tina Mazeová ze Slovinska potřebuje policejní ochranku. Dostala totiž e-mail, v němž jí vyhrožují smrtí!

Mazeová (29) si v sobotu zajistila sjezdařskou nesmrtelnost, když jako první žena překročila hranici 2000 bodů získaných ve Světovém poháru a počtem 2024 překonala i fenomenálního „Herminátora“ Hermanna Maiera. Vyhrála totiž sjezd v Garmisch – Partenkirchenu, ale už při slavnostním vyhlašování potřebovala ochranku.

Také při prohlídce trati před nedělním super-G ji doprovázeli dva statní muži civilu. „Bereme to vážně. Je to velmi, velmi vážné,“ řekl šéf organizátorů Peter Fischer. Policejní specialisté podle něj obsah e-mailu analyzují a pátrají po odesílateli.

„Tahle sezona běží úplně neuvěřitelně. Dokonce jsem konečně vyhrála i sjezd. Už jsem v něm sice jednou vyhrála, ale to jsem měla štěstí. Dnes to o štěstí nebylo,“ řekla v sobotu Mazeová. V neděli jí už do smíchu příliš nebylo. "Je to ošklivé, ale asi to k tomu všemu patří. Nedokážu popsat, jak se cítím," řekla Slovinka.

Nedělní závod vyhrála Rakušanka Anna Fenningerová před Mariou Höflovou – Rieschovou z Německa a Američankou Juliou Mancusovou. Už jistá majitelka velkého křišťálového glóbu Mazeová skončila čtvrtá, ale i tak znovu svůj rekord vylepšila.