Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 7. 2. 2015
NA SNOWBOARDU VÁLÍ

Ledecká ovládla závod SP v obřím slalomu v Sudelfeldu

Ester Ledecká
Zdroj: isifa.com
Ester Ledecká

Česká snowboardistka Ester Ledecká vyhrála závod Světového poháru v paralelním obřím slalomu v německém Sudelfeldu.

Ve finále porazila Švýcarku Julii Zoggovou v součtu dvou jízd o šest setin sekundy a připsala si v této disciplíně druhé vítězství v kariéře. Třetí místo obsadila Rakušanka Marion Kreinerová.

 

Úřadující slalomářská mistryně světa z Lachtalu Ledecká potvrdila svou formu už v páteční kvalifikaci, kterou vyhrála. V prvním kole vyřazovací části, jež se tentokrát jela na dvě jízdy v každém kole, porazila bez potíží skoro o dvě sekundy Inu Meschikovou z Rakouska, která v minulém obřím slalomu SP v Rogle skončila druhá.

 

Ve čtvrtfinále devatenáctiletá česká reprezentantka vyřadila v součtu jízd o 15 setin domácí Anke Karstensovou a v semifinále potom poprvé prohrála. V prvním souboji totiž byla Japonka Tomoka Takeučiová, stříbrná olympijská medailistka ze Soči, rychlejší o dvě setiny, ale odveta se Ledecké povedla. V cíli byla o pět setin dřív a postoupila podruhé do finále SP v této disciplíně.

 

Tam si Ledecká vytvořila dobrou pozici v první jízdě, v níž porazila Zoggovou o 19 setin, a i když v druhém finále byla pomalejší, nakonec jí náskok na výhru stačil. Zopakovala tak vítězství z minulé sezony v Rogle, na stupně vítězů se v obřím slalomu dostala podruhé v kariéře. Přitom v aktuální sezoně se jí v této disciplíně moc nevedlo, v Rogle i na MS v Lachtalu skončila po čtvrtfinálovém vyřazení pátá.

ČSFD/ kinobox.cz