Koukal s Kožíškem skončili ve sprintu dvojic dvanáctí

Martin Koukal
Zdroj: Mediafax

Z prvenství ve sprintu dvojic se v německém Düsseldorfu radovali Norové.

Norští běžci na lyžích Ola Vigen Hatestad a Anders Glöersen vyhráli v německém Düsseldorfu závod Světového poháru lyžařů - běžců v týmovém sprintu volnou technikou. Druzí skončili Švédové Mats Larsson a Emil Jönsson, třetí místo obsadili Fabio Pasini a David Hofer z Itálie.

Martin Koukal s Dušan Kožíšek nepostoupili ze semifinále a obsadili dvanáctou příčku.

Do druhého okruhu dramatického finále vbíhal jako první Emil Jönsson z první švédské štafety, nestačil ale na Němce Josefa Wenzela a Johna Kristiana Dahla z prvního týmu Norska, kteří se mu začali vzdalovat. V poslední zatáčce se však nevyhnuli vzájemné kolizi a vítěz sobotního individuálního sprintu Jönsson se znovu dostal do čela. Na cílové pásce ho však přespurtoval člen druhé norské štafety Anders Glöersen.

SP Düsseldorf (Něm.) - sprint dvojic volnou technikou

1. Norsko II (Hatestad, Glöersen) 19:56,6, 2. Švédsko I (Larsson, Jönsson) 19:56,8, 3. Itálie II (F. Pasini, Hofer) 19:57,6, 4. Rakousko I 19:58,8, 5. Rusko II 19:59,0, .... 12. ČR (KOŽÍŠEK, KOUKAL).