Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 27. 1. 2013
VIDEO úsměvný rozhovor

"Jörgen ist suveren, jako je dobrej, no," perlil po dalším úspěchu Řezáč

Zdroj: YouTube.com

Stanislav Řezáč (39) zase jednou perlil. Jeden z nejlepších světových laufařů proslul jako nepříliš dobrý řečník v cizích jazycích a po nedělní Marcialonze, v níž nestačil jen na Nora Jörgena Auklanda, to jen potvrdil.

Na otázku v angličtině, proč byl Aukland na sedmdesátikilometrové trati lepší, začal Řezáč, jak je jeho dobrým zvykem, míchat slova v angličtině, němčině a češtině. „Jörgen ist suverén… tudej gud form.. no jo, jako je dobrej, no,“ vysvětlil Řezáč.

 

 

Řezáč se před dvěma lety proslavil jiným televizním interview, které poskytl po triumfu na norském Birkebeinerrennetu, kdy prozradil svou taktiku jako „zkusit šůšn“.

 

 

Před jeho uměním na dlouhých tratích se ale musí sklonit i největší polygloti mezi laufaři, na letošní Marcialonze prohrál s Auklandem jen těsně, v cíli mu na něj chybělo pouhých sedm vteřin. Loni ovládl Jizerskou padesátku a König Ludwig Lauf, na Marcialonze a Vasově běhu skončil třetí. Loni se stal celkovým vítězem prestižního seriálu FIS Marathon Cup a Králem bílé stopy, nejlepším českým lyžařem sezony.

 


 

ija TN.cz