Publikováno 3. 3. 2012

Francouz Fourcade je mistrem světa ve sprintu biatlonistů

Francouz Martin Fourcade se stal v sobotu v německém Ruhpoldingu mistrem světa v biatlonovém sprintu na 10 kilometrů, druhý skončil Nor Emil Hegle Svendsen, třetí místo obsadil Carl Johan Bergmann ze Švédska.

Nejlepší z českých reprezentantů byl osmnáctý Ondřej Moravec, Michal Šlesingr skončil pětadvacátý, Jaroslav Soukup čtyřicátý třetí a Zdeněk Vítek šedesátý čtvrtý. Moravec musel na dvě trestná kola na první střelbě, podruhé střílel bezchybně, Šlesingr oběhl po jednom trestném okruhu po každé z obou střeleckých položek. Vítek se jako jediný z českých biatlonistů nevešel do šedesátky pro nedělní stíhací závod, chybělo mu čtrnáct vteřin.

Také Fourcade i Svendsen museli absolvovat každý dvě trestná kola, v cíli byl Francouz o patnáct vteřin rychlejší. Naproti tomu Bergman střílel bezchybně a ke stříbru mu chybělo 2,6 vteřiny.

Vedoucí závodník Světového poháru Martin Fourcade si tak připsal další bodovou porci do seriálu, zlato z mistrovství světa vybojoval podruhé v kariéře.

"Dvě chyby na první položce jsou strašně moc. Jsem rád, že jsem podržel stojku a znovu se dostal do nejlepší dvacítky, i když to mohlo být dnes i lepší. Na trati se to trochu bořilo všem, protože sluníčko svítilo už od rána. Sice jsem s nejlepším výsledkem kariéry při mistrovství světa spokojený, trochu ale mrzí, že obě rány byly krajové a ani jedna mně nespadla," uvedl Ondřej Moravec pro webové stránky Českého svazu biatlonu.

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

"Dneska to bylo hodně těžké, poslední kolo pro mě už katastrofa. Dvě rány vestoje byly těsné. V závěru už jsem jel opatrně, protože jsem neměl sílu reagovat na rozměklou tarť a bál jsem se, abych nespadl. Škoda, že jsem si vybral den blbec, v tréninku mi to jezdilo líp. Dobrou pozici do stíhačky nemám, ale zítra určitě na body zaútočím," prohlásil Jaroslav Soukup.

MS Ruhpolding (Něm.)

Sprint (10 km): 1. M. Fourcade (Fr.) 24:18,6 (2), 2. Svendsen (Nor.) 24:33,7 (2), 3. Bergman (Švéd.) 24:36,3 (0), 4. Mesotitsch (Rak.) 24:45,7 (0), 5. S. Fourcade (Fr.) 24:54,0 (2), 6. Lindström (Švéd.) 24:54,2(1), 7. Ferry (Švéd.) 25:00,5 (0), 8. Windisch (It.) 25:04,5 (0), 9. Bouef (Fr.) 25:17,2 (2), 10. Burke (USA) 25:17,4 (1), ... 18. MORAVEC +1:13,3 (2), 25. ŠLESINGR +1:28,0 (2), 43. SOUKUP +1:57,1 (2), 64. VÍTEK (všichni ČR) +2:49,8 (3).