Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 24.11. 2013 17:33
to byla jízda!

FANTAZIE: Čeští biatlonisté vyhráli první závod sezóny!

Čeští biatlonisté
Zdroj: isifa.com
Čeští biatlonisté

Čeští biatlonisté šokovali! Hned v prvním závodu Světového poháru ve švédském Ostersundu vyhráli smíšenou štafetu na 2x6 a 2x7,5 kilometru.

Čtveřice Veronika Vítková, Gabriela Soukalová, Zdeněk Vítek a Ondřej Moravec porazila druhé Norsko o deset sekund a vylepšila bronzovou příčku z loňského zahajovacího závodu. Třetí skončila Francie, kterou o výhru připravilo selhání Martina Fourcada v závěrečné střelecké položce.


Štafetu slibně rozjely Vítková se Soukalovou, které od začátku držely druhé místo a díky dobré střelbě navyšovaly odstup od pronásledovatelek. Na třetím úseku sice zaváhal Vítek, který musel dvakrát dobíjet, ale ani soupeřům se ve větru na střelnici nedařilo. I Vítek tak předal na druhé pozici s půlminutovou ztrátou na vedoucí Francii.
 

Na závěrečný úsek vyrazil Moravec, a protože hned na první střelbě musel dvakrát dobíjet, Nor Tarjei Bö snížil náskok českého reprezentanta na pouhých sedm vteřin.


Na závěrečné položce ale přišlo velké zaváhání vedoucího Martina Fourcada. Pětinásobný mistr světa musel na tři trestná kola a Moravec se tak posunul na první příčku, kterou poté s přehledem udržel.


Dvojnásobný vítěz SP Fourcade byl navíc potrestán za nevystřelený náboj a francouzská štafeta klesla z třetího na páté místo. Bronz tak nakonec připadl Ukrajině.


Úvodní závod SP v biatlonu v Östersundu (Švédsko):


Smíšené štafety (2x6 km + 2x7,5 km): 1. ČR (Vítková, Soukalová, Vítek, Moravec) 1:17:05,6 (0 tr. okruhů/8 dobíjení), 2. Norsko (Bergerová, Solemdalová, Christiansen, T. Bö) -10,2 (1/12), 3. Ukrajina (Pidhrušná, Valj Semerenková, Semjonov, Deryzemlja) -1:11,2 (0/12), 4. Itálie -1:12,5 (2/11), 5. Francie -2:11,1 (3/5), 6. Rusko -3:03,3 (3/13).

ram TN.cz