Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 16.3. 2013 15:36
úžasná česká sobota

Famózní Soukalová! Ze Sibiře veze další zlato a Šlesingr má bronz!

Gabriela Soukalová
Zdroj: isifa.com
Gabriela Soukalová

Gabriela Soukalová vyhrála předposlední závod biatlonové sezony! Na trati sobotní stíhačky uhájila první pozici ze sprintu. Je to už její třetí vítězství ve Světovém poháru!

Gabriela Soukalová je na biatlonové scéně novou celebritou. V Chanty Mansijsku potvrdila, že její výkony na nedávném světovém šampionátu nebyly náhodné. Už ve čtvrtek vyhrála sprint a vybojovala si tak jedinečnou pozici do sobotní stíhačky.
 

Na desetikilometrové trati jela suverénně a na prvních třech položkách jen jednou chybila. Do závěrečné fáze vyjížděla ze druhé pozice v závěsu za Ukrajinkou Vitou Semerenkovou. Ta však na poslední střelbě selhala a musela absolvovat tři trestné okruhy. Soukalová jen jeden a tak se na závěrečný úsek vyjela s velkým náskokem.
 

Semerenková svou pozici úplně ztratila, na medailové pozice se ale probojovaly Ruska Olga Viljuchinová a norská suverénka Tora Bergerová.
 

Soukalová vyhrála letos už třetí závod Světového poháru a zařadila se mezi absolutní špičku. Více vítězství má letos jen Tora Bergerová.

 

"Zažívám stěží popsatelné pocity. Chvíli se směji na celé kolo, pak mě to dojme k slzám, když si uvědomím, že jsem snad udělala svým blízkým radost," svěřila se Soukalová.
 


SP v biatlonu – stíhací závod na 10 km (Chanty Mansijsk)

1. SOUKALOVÁ (ČR) 30:58,8(2)
2. Viljuchinová (Rus.) +7,0(3)
3. Bergerová (Nor.) +14,8(2)
4. Dorinová Habertová (Fr.) +21,6(1)
5. Gössnerová (Něm.) +23,4(3)
6. Dahlmeierová (Něm.) +31,3(1)

 

Úspěšnou českou sobotu završil Michal Šlesingr, který získal ve stíhačce třetí místo. Původně přitom doběhl český biatlonista na dělené čtvrté příčce, nakonec se ale po úpravě výsledků kvůli chybné střelbě Němce Andrease Birnbacherave posunul na stupně vítězů. Pro vítězství si doběhl Christoph Sumann z Rakouska.


SP v biatlonu – stíhací závod na 12,5 km (Chanty Mansijsk)
1. Sumann (Rak.) 34:47,9(0)
2. S. Fourcade (Fr.) +35,7(0)
3. ŠLESINGR (ČR) +40,4(3)
4. M. Fourcade (Fr.) +40,4(5)
5. Lardentinger (Rak.) +54,0(3)
6. Bergman (Švéd.) +56,5(0)

ram TN.cz