Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 17.1. 2015 09:26
návrat na svah

ŠOK! Samková není mistryní světa, spadla a uteklo jí finále

Eva Samková a snowboardkros
Zdroj: isifa.com
Eva Samková a snowboardkros

Olympijská vítězka ve snowboardcrossu Eva Samková skončila na mistrovství světa šestá a očekávanou medaili nezískala. Možnost bojovat o stupně vítězů ztratila po pádu bez cizího zavinění v semifinále.

Zlatou medaili získala už počtvrté Lindsey Jacobellisová z USA. Mužům v Kreischbergu kraloval italský snowboardista Luca Matteotti.


Zlatá medailistka ze Soči Samková vyhrála čtvrteční kvalifikaci a i čtvrtfinále zvládla jistě a bez problémů. S tradičně namalovaným knírkem jela chvilku za Italkou Moioliovou, ale brzy ji předjela a pohlídala si postup.


Trojnásobná juniorská mistryně světa dobře odstartovala také do semifinále. Jela vedle Bulharky Žekovové a pak za ní. Z třetího místa na Samkovou dotírala Francouzka Bankesová, a když už se zdálo, že si druhé místo pohlídá, tak v rizikové předposlední zatáčce chybovala. Spadla, sice se hned rozjela, jenomže neměla rychlost a pohodlně se před ni na druhé postupové místo dostala Moioliová.


V malém finále měla Samková nejhorší start, ale postupně se propracovala na druhé místo. V závěru ještě dotahovala Kanaďanku Maltaisovou, ale cílem projela těsně za ní, což znamenalo celkově šesté místo. Nejlepším výsledkem Samkové na seniorském šampionátu tak zůstává o místo lepší příčka z La Moliny před čtyřmi lety.


Jacobellisová se stala světovou šampionkou poprvé před devíti lety ve Whistleru, pak o dva roky poději v Arose a předloni také v La Molině.

ram TN.cz