Reklama
Reklama

Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 9. 1. 2015
šikovná dcerka

Dcera Janka Ledeckého vyhrála na snowboardu Světový pohár!

Ester Ledecká
Zdroj: isifa.com
Ester Ledecká

Snowboardistka Ester Ledecká vyhrála paralelní slalom Světového poháru v rakouském Bad Gasteinu. Ve finále suverénně porazila Švýcarku Patrizii Kummerovou a radovala se z prvního vítězství v této disciplíně a druhého v kariéře v seriálu SP.

Devatenáctiletá Ledecká jela první závod mezi elitou od únorových olympijských her v Soči, kde skončila šestá a sedmá, ale pak léčila problémy se zády. Úvodní dva podniky této sezony vynechala po otřesu mozku z tréninku.
 

Reklama

Začátkem týdne se Ledecká rozjela na závodech kategorie FIS v Gosau sedmým místem a výhrou. Formu potvrdila i nyní na svahu v Bad Gasteinu, na kterém loni stála poprvé na pódiu díky druhému a třetímu místu v paralelním slalomu.


V kvalifikaci zajela dcera zpěváka Janka Ledeckého druhý čas a pak vládla rozjížďkám. V prvním kole porazila Norku Hilde-Katrine Engeliovou a následně tři Švýcarky - ve čtvrtfinále Stefanii Müllerovou, v semifinále Julii Zoggovou a ve finále Kummerovou.


Připsala si tak druhý triumf v kariéře. Poprvé závod Světového poháru vyhrála loni v lednu v Rogle, kde kralovala v paralelním obřím slalomu.

ram, čtk TN.cz
Reklama

 

Reklama