Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 15. 3. 2014
nejlépe po Soči

Chyběl kousek! Moravec byl ve sprintu tři desetiny od "bronzu"

Ondřej Moravec
Zdroj: isifa.com

Biatlonista Ondřej Moravec obsadil čtvrté místo ve sprintu na Světovém poháru v Kontiolahti. Na desetikilometrové trati po bezchybné střelbě prohrál o tři desetiny sekundy boj o bronz s Američanem Lowellem Baileym, od stříbrného Alexandra Loginova jej dělilo 1,2 sekundy. Druhý sprint ve třech dnech vyhrál Nor Johannes Thingnes Bö.

Moravec dosáhl nejlepšího výsledku po olympijských hrách v Soči, kde vybojoval tři medaile. Zatímco v Pokljuce krátce po vrcholu sezony se nedokázal vměstnat do elitní desítky, ve dvou závodech v Kontiolahti ještě neudělal chybu na střelnici a dnes navázal na čtvrteční šesté místo. V pohárovém seriálu dopadl v této sezoně lépe jen v Annecy, kde byl ve sprintu druhý.

 

Po třetí střelbě byl Moravec ještě třetí, ale Loginov na závěrečném okruhu čtyřsekundové manko stáhl. Do nedělního stíhacího závodu, ve kterém získal na olympiádě stříbrnou medaili, vyrazí Moravec se ztrátou 19,7 sekundy na Böa. Lídr Světového poháru Martin Fourcade z Francie byl s dvěma chybami jedenáctý, jeho náskok v čele pořadí snížil díky šesté příčce Emil Hegle Svendsen z Norska.

 

Bronzového medailistu z olympijského sprintu Jaroslava Soukupa zradila druhá střelba a po třech trestných okruzích skončil až na 47. místě. O čtyři místa lépe dopadl Lukáš Kristejn s jednou střeleckou chybou, Vít Jánov skončil 55. a Michal Krčmář 67.
 

ČTK