Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 18. 2. 2013
závěr MS biatlonistů

Brambory fakt nemusím, zlobil se po dalším čtvrtém místě Moravec

Ondřej Moravec
Zdroj: Getty Images

Kdyby včera někdo Ondřeji Moravcovi naservíroval k večeři brambory, bramborák nebo jiný pokrm z této hlíznaté rostliny, asi by ho český biatlonista neměl rád. Moravec totiž v neděli podruhé na mistrovství světa v Novém Městě na Moravě skončil čtvrtý a po nepopulárním "bramborovém" umístění nezářil zrovna spokojeností.

Ve čtvrtečním vytrvalostním závodě na 20 kilometrů dvakrát minul, přitom stačila jedna o půl centimetru lepší rána a vyhrál by. Na závěr programu mistrovství světa v hromadném závodu netrefil jednou, opět o pár milimetrů. To ho zase stálo medaili, za níž tentokrát skončil o tři sekundy. "Brambory mi tedy vůbec nechutnají a nebaví mě. Dneska mě to mrzí snad ještě víc než minule," řekl smutně Moravec. "Je to hodně hořká pilulka, kterou musím spolknout," prohlásil.

 

 

Bojoval až do konce, předvedl heroický běžecký výkon. Když projel cílem, zvedl ruku a pozdravil řvoucí fanoušky. Vypadalo to, že je s výsledkem smířený. Ale bude potřebovat pár dní, možná týden, aby výsledek docenil. "S odstupem času budu celé to mistrovství hodnotit velice kladně. Ale dneska to fakt byla veliká škoda. Byl to kousíček a mrzí mě to," litoval.

 

 

Moravec ví, na čem chce do olympiády zapracovat. Střelba vleže mu totiž na rozdíl od střelby vestoje trvá déle. "Po těch ležákách jsem tam měl vždycky nějakou ztrátu, kterou jsem musel dojíždět, a to mě stálo síly, které pak ke konci chyběly," vysvětlil závodník, který si z Nového Města veze bronz ze smíšené štafety, dvě čtvrtá a jedno šesté místo.

 

ČTK