mistrovství světa

Bank zůstal 6,5 metru od medaile!! Ve sjezdu válcoval i favority

Ondřej Bank na MS 2015
Zdroj: isifa.com

Ondřej Bank šokoval. Na mistrovství světa v americkém Beaver Creeku vystrašil všechny favority. Při závodu ve sjezdu totiž i s nepříliš výhodným číslem 29 do posledních momentů ohrožoval stupně vítězů. Nakonec mu k bronzu chybělo jen 25 setin.

Vítězem královské disciplíny na světovém šampionátu se stal Švýcar Patrick Künhg, který vybojoval svou první medaili v kariéře. Radost ze stříbra měli domácí Američané díky Travisovi Ganongovi, třetí skončil další Švýcar Beat Feuz.

Ondřej Bank za sebou nechal velká jména sjezdového lyžování včetně Nora Kjetila Jansruda, Carla Janky, Hannese Reichelta nebo Adriena Thauxe. V polovině trati měl druhý nejlepší mezičas. Jenže nakonec skončil na sjezdovce, dlouhé 2740 metrů pouhých 6 metrů a 58 centimetrů od medaile. Přesto dosáhl svého jednoznačně nejlepšího výsledku kariéry.

Český lyžař ukázal, že do amerického prostředí přivezl velkou formu a v neděli bude mít další pokus dobýt světovou medaili. Jede se superkombinace a Bank patří k hlavním favoritům.