Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 18.1. 2015 15:52
Parádní premiéra!

Bank dojel ve Wengenu devátý, sjezd ovládl Rakušan Reichelt

Bank
Zdroj: isifa.com

Poprvé se Ondřej Bank zúčastnil vyhlášeného sjezdu ve Wengenu a hned skončil v první desítce! Český lyžař zaznamenal ve Švýcarsku druhý nejlepší výsledek v sezóně a před blížícím se mistrovstvím světa se dostává do formy. Závod ovládl Rakušan Hannes Reichelt.

Ondřej Bank startoval do závodu až jako třiačtyřicátý. I přes nepříznivé číslo však dosáhl na senzační výsledek. Na všech mezičasech se pohyboval v první desítce a v té zůstal i po projezdu cílem. Za vítězným Hannesem Reicheltem z Rakouska zaostal jen o vteřinu a pětašedesát setin.

 

V závodě na hoře Lauberhorn, který na několik desítek minut přerušily technické problémy s vysílačkami, to dvakrát vypadalo na triumf domácích sjezdařů. Nejprve dlouho vedl s trojkou startující vítěz páteční kombinace Carlo Janka. S číslem třináct ho ale o dvě setiny pokořil mladší reprezentační kolega Beat Feuz.

 

Ani ten však na prvním místě do konce závodu nevydržel. Švýcary i všechny ostatní závodníky za sebou totiž nechal Hannes Reichelt. Rakouský lyžař porazil Feuze o dvanáct setin sekundy a stal se po čtyřech letech prvním Rakušanem, který slavný sjezd vyhrál. Naposledy se to podařilo Klausi Kröllovi v roce 2011. Patrick Kueng, vítěz z loňského roku, skončil těsně pod stupni vítězů.

Sjezd - muži (Wengen): 1. Reichelt (Rak.) 2:36,14; 2. Feuz +0,12; 3. Janka (oba Švýc.) +0,14 ... 9. Bank +1,65

TN.cz