Aktualizováno 6.7. 2014 12:48
HOLČIČKA Z FULNEKU

ZAČÁTKY PETRY KVITOVÉ: Žluté tepláky a raketa větší než ona

Zdroj: TV Nova

Když se Petra Kvitová ve Fulneku seznamovala s tenisem, byla děvčátkem ve žlutých teplácích s raketou, která byla větší než ona sama. Tehdy jí pomáhali s tréninkem její starší bratři a hlavně otec Jiří, který vedl Petru v jejich začátcích. Nikdo z nich ale netušil, že to dotáhne takhle daleko. Leccos mohlo naznačit, když se o pár let později stala talentem roku. A pak to bouchlo.

"Ještě teď možná kroutí hlavou osmá hráčka světa Američanka Venus Williamsová, která nečekaně podlehla Petře Kvitové. Sedmnáctiletá Češka vyhrála na velkém turnaji teprve podruhé v životě," hlásil ve Sportovních novinách moderátor Martin Pouva v roce 2008.
 

"Já jsem tomu nemohla uvěřit, že to byla zrovna Venus. Byla úplně v pohodě. Řekla mi, že dobrý zápas a všichni z toho byli asi šokovaní. Vítězství nad Venus - to je to nejvíc, co jsem v životě dosáhla," svěřila se tehdy Kvitová.
 

To byl ale teprve začátek. Přicházela další vítězství a cennější než to nad bývalou světovou jedničkou. Další zlom, alespoň co se grandslamů týká, přišel před čtyřmi lety, kdy se Kvitová probojovala až do semifinále Wimbledonu. O rok později už nejslavnější tenisový turnaj planety vyhrála.
 

Z její výkonnosti profituje i fedcupový tým. I díky Kvitové získaly Češky v posledních letech tuhle týmovou trofej, která je obdobou mužského Davis Cupu.
 

 

ČTĚTE TAKÉ:

Sexy Bouchard: Tuhle kočku porazila Kvitová ve finále Wimbledonu

Střela Petra Kvitová: Za hodinu vydělala 30 milionů

TN.cz