Publikováno 7. 7. 2014
MILIONOVÉ NÁKLADY

Vychovat hráčku typu Kvitové stojí BALÍK! UHODNETE KOLIK?

Kvitová
Zdroj: isifa.com

Svým triumfem ve Wimbledonu získala Petra Kvitová pohádkovou odměnu. V přepočtu 60 milionů korun. Na druhou stranu je potřeba si uvědomit, že cesta na vrchol je hodně těžká a také pořádně drahá. Vychovat wimbledonskou šampionku stojí miliony.

Dřina, dřina a zase jenom dřina. K tomu, aby se tenista stal wimbledonským šampionem tohle ale zdaleka nestačí. Trenéři, psychologové, fyzioterapeuti, cestování, vybavení. To něco stojí a rozhodně ne málo. Takže kolik peněz stojí cesta na vrchol?
 

"Je to minimálně deset milionů korun, když beru, že ten hráč kolem sebe potřebuje mít celý tým lidí a potřebuje cestovat," prozradil Miroslav Černošek, manažer Petry Kvitové.
 

Černošek, který Kvitovou podporuje od jejího útlého věku, vsadil v případě teď už dvojnásobné wimbledonské šampionky na správného koně.
 


"V případě Petry, která přišla do Prostějova někdy v patnácti letech jsme měli pocit, že je to typ hráčky, která by mohla být úspěšná, ale říct, že v té době plánoval člověk grandslamová vítězství, to je nesmysl," dodal Černošek.
 


Kvitová teď Černoškovi, který si bere určitá procenta z jejího zisku, jeho důvěru bohatě splácí a po druhém wimbledonském triumfu se očekává, že marketingová hodnota české lvice ještě vzroste. V praxi to znamená třeba víc peněz od sponzorů.

TN.cz