Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 1.11. 2009 18:23

Vítězkou tenisového Turnaje mistryň je Serena Williamsová

Témata:

Americká tenistka Serena Williamsová vyhrála v neděli Turnaj mistryň v katarském Dauhá, když ve finále porazila obhájkyni titulu a zároveň svoji starší sestru Venus 6:2 a 7:6.

Osmadvacetiletá Serena Williamsová dokázala triumfovat na Turnaji mistryň podruhé v kariéře. Poprvé se jí to podařilo již v roce 2001, přičemž tehdy jí ve finále vzdala krajanka Lindsay Davenportová.


"Cítím se skvěle, že jsem to dokázala podruhé. Je to těžké, protože každá hráčka je tady nebezpečná a sestra ze všech nejnebezpečnější, protože se tak dobře známe, ale zvládla jsem to," řekla Serena na kurtu, když předtím zatnula po využitém mečbolu pravou pěst.


I s obvazy předváděly skvělý tenis


Obě hráčky nastoupily na kurt s obvazy, Serenu "zdobil" levý stehenní sval a Venus levé koleno. Loňská vítězka Venus v prvním setu častěji chybovala, zatímco jistě hrající Serena ničila sestru skvělými returny. Serena dvakrát získala podání soupeřky a bez známky radosti v obličeji stvrdila výhru v první sadě čistou hrou.


Ve druhém setu sledovalo chladné publikum razantní výměny od základní čáry. Serena musela čelit agresivnější a razantnější Venus, přesto nepustila sestru ani k jednomu brejkbolu. Sama ale ve druhé sadě také neprorazila Venus podání, a proto rozhodl tie-break. Ve zkrácené hře opět chybovala Venus a Serena šanci nepustila.


Vzájemným duelům v letošní sezoně vládne Serena


Mladší ze sester Willimasových potvrdila, že letos s Venus neprohrává. Zvítězila již počtvrté za sebou, přičemž sestru pokořila v Miami, na trávě ve finále Wimbledonu a ve skupině v Dauhá. Ve vzájemné bilanci vede Serena 13:10 a v zápasech o titul 8:3.


V letošním Turnaji mistryň nenašla Serena přemožitelku. Vyhrála všechny tři zápasy v Kaštanové skupině a v semifinále měla práci ulehčenou, jelikož Dánka Caroline Wozniacká vzdala kvůli zranění. Za titul si na konto připsala částku 1,55 milionu dolarů.


Tenisový Turnaj mistryň v Dauhá (tvrdý povrch, dotace 4,55 mil. dolarů):
Dvouhra - finále:

S. Williamsová (2-USA) - V. Williamsová (7-USA) 6:2, 7:6 (7:4).

tn.cz / ČTK