AKTUALIZOVÁNO poslední grandslam sezony

US Open odstartovalo. Čtyři Češky už jsou ve druhém kole

Petra Kvitová
Zdroj: isifa.com

Poslední grandslamový turnaj sezony začal v New Yorku. Českým tenistkám se dařilo, ve druhém kole už jsou Petra Kvitová, Lucie Šafářová, Lucie Hradecká i Kristýna Plíšková. V prvním hracím dnu neuspěly Iveta Benešová a Barbora Záhlavová Strýcová.

Lucie Hradecká, stříbrná medailistka z Londýna, stihla dohrát zápas 1. kola dvouhry ještě dřív, než se zatáhla obloha a začalo pršet. Na kurtu se Španělkou Anabel Medinovou Garriguesovou strávila jen 73 minut a mohla spokojeně do šaten. Ve druhém kole bude její soupeřkou Mallory Burdetteová z USA.

Lucie Hradecká
Zdroj: isifa.com Lucie Hradecká

Statečně a úspěšně bojovala i Kristýna Plíšková, která vyhrála první set nad favorizovanou Němkou Julií Goergesovou v tiebreaku. Za stavu 2:1 ve druhé sadě byl zápas přerušen, ale i po návratu na kurty se mladé české naději dařilo. Plíšková už nedovolila své soupeřce ani bod a vyhrála 7:6 a 6:1. Ve 2. kole se střetne s Mandy Minellaovou z Lucemburska.

Kristýna Plíšková vyřadila Němku Goergesovou
Zdroj: isifa.com Kristýna Plíšková vyřadila Němku Goergesovou

Úspěchem Plíškové a Hradecké se nechala inspirovat i Lucie Šafářová. Ta proti domácí naději Melanii Oudinové nastoupila bez respektu a po vydřené první sadě v poměru 6:4 jasně ovládla i druhý set. Šafářová nadělila Američance kanára a těší se na souboj s Alexandrou Wozniakovou z Kanady.

Lucie Šafářová
Zdroj: isifa.com Lucie Šafářová

Do hry vstoupila i Petra Kvitová. Slovinka Polona Hercogová ji dlouho vzdorovala a první sadu musel rozhodnout až tiebreak. Kvitová jej vyhrála, zlomila odpor soupeřka a druhou sadu dovedla do vítězného konce poměrem 6:1. Ve druhém kole se pátá nasazená hráčka turnaje střetne s Alize Cornetovou z Francie.

Iveta Benešová
Zdroj: isifa.com Iveta Benešová

Iveta Benešová se v souboji s Rumunkou Simone Haleopovou trápila. Vyrovnaný první set se rozhodoval až v závěru a česká hráčka jej prohrála 5:7. Také přetahovaná druhé sady dospěla do dramatické koncovky a ani tentokrát Benešová neuspěla. Po prohře 5:7 v tiebreaku půjde do souboje s Ruskou Naďou Petrovovou rumunská tenistka.

Barbora Záhlavová Strýcová
Zdroj: isifa.com Barbora Záhlavová Strýcová

Jako poslední z českých hráček vstoupila na kurt v nočních hodinách Barbora Záhlavová Strýcová, která svedla s Belgičankou Kristen Flipkensovou třísetovou bitvu. Bohužel neúspěšnou. Česká hráčka prohrála první set 3:6, ve druhém ale stejným poměrem vyhrála. Rozhodující dějství už ale patřilo Belgičance.