Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 28.9. 2011 15:15

Tokio: Kvitová jde dál, Benešová i Zakopalová si balí kufry

Petra Kvitová. Archivní foto
Zdroj: Mediafax
Témata:

Třetí kolo se ukázalo být konečnou stanicí pro dvě české tenistky. Benešová nestačila na Zvonarevovou, Zakopalová prohrála s Azarenkovou. Česká jednička Petra Kvitová si naopak vybojovala postup přes Kingovou, v tunaji dohrála jednička Wozniacká.

Petra Kvitová přehrála v zápase 3. kola na ženském tenisovém turnaji Toray PPO v Tokiu Američanku Vaniu Kingovou ve dvou setech 6:1 a 7:6 a zajistila si účast mezi nejlepší osmičkou. To Iveta Benešová a Klára Zakopalová své duely prohrály a s turnajem se loučí. Benešová nestačila na Veru Zvonarevovou, Zakopalová podlehla Victorii Azarenkové.

 

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

 

Nejlepší česká hráčka Kvitová získala poměrně snadno první sadu poměrem 6:1, ve druhém setu ale Kingová zabojovala a ve dvanácté hře sady to dokonce vypadalo, že si vynutí pokračování. Kvitová se ale odvrátila dva setboly a tiebreaku dovedla utkání po 83 minutách k vítězství. Soupeřkou české tenistky ve čtvrtfinále bude právě druhá nasazená hráčka turnaje Maria Šarapovová z Ruska. Ta si postup do čtvrtfinále si zajistila díky dvěma úspěšným tiebreakům v duelu s Němkou Julií Goergesovou.

 

Benešová se Zakopalovou doplatily na los

 

Obě české tenistky Zakopalová a Benešová doplatily na těžký los, skončily totiž na třetí, resp. čtvrté nasazené hráčce turnaje. Benešová s Ruskou Verou Zvonarjovovou uhrála pouhé tři gamy a už po 61 minutách musela soupeřce pogratulovat k vítězství. Zakopalová vzdorovala Bělorusce Azarenkové po celou dobu utkání, nicméně nakonec si třetí hráčka světového žebříčku poradila s českou tenistkou za jednu hodinu a 38 minut poměrem 6:3 a 7:5.

 

V turnaji předčasně skončila nasazená jednička Caroline Wozniacká, která ve třech setech podlehla Kaie Kanepiové z Estonska.

 

Petra Kvitová. Archivní foto
Zdroj: Mediafax

 

Iveta Benešová dohrála už i ve čtyřhře, kde společně s Barborou Záhlavovou Strýcovou nestačily na druhý nasazený argentinsko-italský pár Gisella Dulková - Flavia Pennettaová. Do dalších bojů naopak postoupila deblová specialistka Vladimíra Uhlířová společně s Američankou Natalií Grandinovou.

 

Toray PPO (JAPONSKO, Tokio)
Turnaj žen WTA (tvrdý povrch, 2 050 000 USD)

 

Dvouhra - 3. kolo: KVITOVÁ (5-ČR) - Kingová (USA) 6:1, 7:6(4), Kanepiová (1-Est.) - Woznacká (1-Dán.) 7:5, 1:6, 6:4, Šarapovová (2-Rus.) - Goergesová (13-Něm.) 7:6(4), 7:6(4), Azarenková (3-Běl.) - ZAKOPALOVÁ (ČR) 6:3, 7:5, Zvonarevová (4-Rus.) - BENEŠOVÁ (ČR) 6:2, 6:1, Bartoliová (7-Fr.) - Šuaj Pcheng (10-Čína) 6:2, 6:1, A. Radwanská (9-Pol.) - Jankovičová (Srb.) 2:6, 6:4, 6:0, Kirilenková (Rus.) - Ivanovičová (12-Srb.) 6:3, 6:1.
Čtyřhra - 1. kolo: Grandinová, UHLÍŘOVÁ (USA/ČR) - Čhuang Čchia-čung, Peerová (Izr.) 6:3, 2:6, 10:8
Dulková, Pennettaová (2-Arg./It.) - BENEŠOVÁ, ZÁHLAVOVÁ STRÝCOVÁ (ČR) 6:3, 6:2, Azarenková, Kirilenková (4-Běl./Rus.) - Dulgheruová, Tanasugarnová (Rum./Thaj.) 6:2, 6:1.

tn.cz / Mediafax