Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 14. 4. 2013
CÍL JE JASNÝ!

Tenistky odletěly do Itálie a chtějí vybojovat další účast ve finále Fed Cupu

Tenistky, Fed Cup
Zdroj: Facebook official
Témata:

V dobré náladě a s motivací vybojovat třetí finále ve Fed Cupu v řadě odletěly české tenistky do Itálie. V Palermu se dvojnásobné držitelky stříbrného poháru utkají s domácím výběrem o nadcházejícím víkendu.

"Čeká nás jeden z nejtěžších soupeřů a naší největší motivací je zahrát si zase finále doma," řekl kapitán Petr Pála na Letišti Václava Havla. Tenistky loni porazily v boji o titul v Praze Srbsko a i letos by v případě výhry nad Italkami měly ve finále buď proti Ruskám, nebo Slovenkám výhodu výběru domácího prostředí.
 

Pálovi se na cestu hlásila z pěti nominovaných čtveřice Klára Zakopalová, Lucie Šafářová, Lucie Hradecká a Andrea Hlaváčková. Chyběla jen jednička Petra Kvitová, která přiletí soukromým letadlem až v pondělí po finále v Katovicích.
"Vždycky dělá problémy. Trošku ji znám,, tak jsem to čekal," vtipkoval Pála na účet světové osmičky Kvitové. Předloňská vítězka Wimbledonu se nedala a v telefonickém rozhovoru z Polska na tiskové konferenci kapitánovi repliku v lehkém tónu vrátila: "Myslela jsem, že to kapitán trošku sleduje, ale asi ne..."
 

Ostatní tenistky vzápětí popřály Kvitové hodně štěstí do boje o titul s Robertou Vinciovou, která bude v Palermu dvojkou italského výběru. Kvitová slíbila, že zkusí Italky vystrašit. "Budu se snažit, ale bude to těžký zápas," řekla Kvitová.
 

Pála bere do Palerma pět hráček, ale v konečné nominaci můžou zůstat jen čtyři. Momentálně je mimo čtveřici Hlaváčková, ale kapitán může složení změnit ještě v pátek před losem. "Zamotanou hlavu z toho nemám. Jsem rád, že všechny holky kývly, letí a čtveřici určím v týdnu," řekl Pála a dodal: "Chceme zase hrát finále doma a tohle je nejlepší cesta. Byla by chyba nemít náhradu v případě zranění."

jpz ČTK