Reklama
Reklama
Aktualizováno 27.6. 2014 13:18
tenisová šikana

BEZ PODPRSENKY? Tenistky nutí hrát ve Wimblednou naostro!

Naomi Broadyová
Zdroj: isifa.com
Naomi Broadyová
Témata:

V šatnách londýnského All England Clubu je prý mnohdy hodně napjatá atmosféra. Organizátoři údajně nutí tenistky svlékat podprsenky, pokud nemají bílou barvu! A některé z nich už hrály naostro...

S tvrzením přišel komentátor rozhlasového vysílání BBC Pat Cash. Australan, který vyhrál turnaj v roce 1986 a proslul černo-bíle kostkovanou čelenkou, se v útrobách areálu pohybuje a přináší postřehy ze zákulisí.

Reklama


Když spodní prádlo není dostatečně bílé, jak by mělo být, organizátoři pošlou hráče zpátky do šatny. "Bylo to potupné, musely změnit své podprsenky a topy, protože měly jen mírný odstín," sdělil Cash. Pokud hráčka zrovna neměla v batohu vhodné prádlo, měla smůlu. Naomi Broadyová v utkání s Caroline Woznianckou hrála bez podrpsenky.


Maria Šarapovová
Zdroj: isifa.com Maria Šarapovová


Cashovi přijde pravidlo směšné, i když se jedná o letitý kodex. Jeden z hráčů byl údajně dokonce povolán v přestávce mezi sety do kanceláře rozhodčích a byl nucen se převléknout, protože měl modré spodní prádlo a to začalo prosvítat, protože se tenista potil. Sudí mu sdělili, aby nosil bílé spodní prádlo. "Je naprosto směšné a zcestné," soudí vítěz Wimbledonu 1987.


Karolína Plíšková
Zdroj: isifa.com Karolína Plíšková


Mluvčí tenisového grandslamu jeho slova nepotvrdil, jen sdělil, že před turnajem byli všichni tenisté na pravidla o oblékání dostatečně upozorňováni.


Reglement uvádí, že čepice, čelenky, šátky, náramky a ponožky musí být zcela bílé, s výjimkou jedné další barvy, která však nesmí být širší, než jeden centimetr. Boty musí být úplně bílé, včetně podešve.


Pat Cash
Zdroj: Getty Images Pat Cash


Wimbledon si prostě potrpí na tradici a standard. Kdyby ale byli sudí tak striktní jako letos, Pat Cash by prý nikdy Wimbledon nevyhrál. A legenda o černobílé čelence by neexistovala.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Co by měla nosit zlatá prsa? Vyberte podprsenku olympijské vítězce Evě Samkové!

Nechutná Nývltová: Ukázala podprsenku a mazlila se s vlastní krví

ram TN.cz
Reklama

 

Reklama