Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 14.10. 2012 16:00
debloví šampioni

Štěpánek s Paesem vyhráli Masters. Po nich kraloval Djokovič

Leander Paes a Radek Štěpánek
Zdroj: isifa.com
Leander Paes a Radek Štěpánek
Témata:

Radek Štěpánek si na své konto připsal už třetí letošní vítězství ve čtyřhře. Společně s Indem Leanderem Paesem vyhráli turnaj Masters v čínské Šanghaji. Ve dvouhře kraloval Novak Djokovič, který utekl z lopaty Andy Murraymu.

Český daviscupový reprezentant byl hlavním hrdinou téměř čistě indického deblového souboje. Soupeři Štěpánka s Paesem totiž byli další dva Indové Maheš Bhupathí a Rohan Bopanna.
 

"Bylo to pro nás, tři Indy, poněkud osobnější utkání. Ale Radek přišel, smál se, žertoval a uvolnil moji nervozitu,“ poděkoval Leander Paes svému parťákovi.
 

Draamatický duel vyhrála dvojice Peas-Štěpánek po bitvě až ve zkrácené třetí sadě 6:7, 6:3 a 10:5. Oba získali 1000 bodů do žebříčku ATP World Tour a podělí si 207 320 dolarů. Před londýnským finále ATP World Tour ukázali velmi dobrou formu.
 

"Máme skvělý rok. Začalo to velkým třeskem v Austrálii, ale i dál hrajeme dobře po celý rok,“ pochvaluje si Leander Paes.

Novak Djokovič
Zdroj: isifa.com Novak Djokovič


Singlové finále mezi Murrayem a Djokovičem se dlouho vyvíjelo dobře pro skotského tenistu. Murray vyhrál první set a ve druhém za stavu 5:4 podával na vítězství. Svůj servis však v nejméně vhodnou dobu prohrál a následně ztratil po dramatu i tie-break. Rozhodující sadu už Djokovič dotáhl k vítězství 6:3.


 

ATP Masters 1000, Šanghaj:


Dvouhra, finále:
Djokovič (Srb.) - Murray (Brit.) 5:7, 7:6(11), 6:3

Čtyřhra, finále:
Paes, ŠTĚPÁNEK (Ind./ČR) - Bhupathi, Bopanna (Ind.) 6:7(7), 6:3, 10:5

ft TN.cz