Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 28. 11. 2011

Šťastný FEDERER: Je to jeden z mých největších úspěchů

Témata:

Švýcarský tenista Roger Federer přiznal, že vítězství na uplynulém Turnaji mistrů v Londýně je jedním z jeho největších úspěchů v kariéře.

Šestnáctinásobný grandslamový šampion porazil ve finále Francouze Jo-Wilfrieda Tsongu a zakončil tak sezonu triumfem. "Je to opravdu zvláštní pocit a jeden z největších úspěchů, jakého jsem kdy dosáhl. Závěr sezony jsem měl snad nejlepší v kariéře," svěřil se třicetiletý Federer, který slavil tituly v Basileji a Paříži, než zvítězil v Londýně.
 

Švýcar neprohrál ani jeden zápas od zářijového US Open a do roku 2012 tak vstoupí se sedmnácti triumfy v řadě. "Jsem rád, že sezona už skončila," poukázal Federer, který poprvé od roku 2002 nezískal letos ani jednu grandslamovou trofej. "Bylo to dlouhé a těžké, ale tenis mi stále jde a jsem zdravý. A proto se těším na další rok," poukázal.
 

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

Ačkoliv zápas s Tsongou nebyl pro Federera vůbec snadný, nakonec se radoval ze 70. titulu ve stém finále kariéry. Pro příště by si ale přál, aby se namísto dvou vítězných setů hrálo na tři. "Je to velký zápas, zasloužil by si velký formát a dramatické představení pro fanoušky," vysvětlil. "Kdybych v neděli zvládl druhý set, rychle by bylo po všem," ozřejmil Federer a přiznal, že je ale jedním z mála, kdo si přeje takto dlouhý závěrečný duel sezony. "Při turnaji v Šanghaji se nás ptali, zda chceme hrát na dva, nebo tři vítězné sety. Já byl jediný, kdo si přál tři," líčil.
 

Tsonga by se v případě triumfu na Turnaji mistrů stal prvním Francouzem, kterému by se něco podobného povedlo. Ačkoliv nakonec podlehl Federerovi, rozhodně naznačil, že vedoucí čtyřka žebříčku ATP si na něj musí dávat v roce 2012 pozor. "Bojoval jsem ze všech sil," uvedl finalista Australian Open z roku 2008. "Odvedl jsem dobrou práci, mohu se na sebe v klidu podívat do zrcadla a říct si, že jsem pro vítězství udělal maximum. Do příští sezony mám ale ještě co zlepšovat, hlavně se musím rychleji pohybovat po kurtu, s tím pak přijdou i lepší výsledky," dodal.

jpz tn.cz / Mediafax