Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 12.3. 2010 07:51

Šafářová vypadla v Indian Wells, Kvitová a Záhlavová-Strýcová jdou dál

Témata:

Šafářová podlehla ve třech setech Němce Görgesové, Kvitová a Záhlavová-Strýcová postupují do druhého kola.

Česá tenistka Lucie Šafářová skončila na turnaji v Indian Wells hned v prvním kole když podlehla Julii Görgesové z Německa 5:7, 6:3 a 3:6.


Třiadvacetiletá Šafářová vypadla v prvním kole podruhé za sebou. V únoru sice postoupila do finále v Paříži, poté však nezvládla úvodní zápas v Monterrey a nyní ani v Indian Wells. Napodobila tak další českou tenistku Ivetu Benešovou. Ta prohrála v úvodním kole s Běloruskou Olgou Govorcovovou rovněž ve třech setech 0:6, 6:4 a 6:7.

 

Bilanci napravily Kvitová a Záhlavová-Strýcová

 

Petra Kvitová a Barbora Záhlavová-Strýcová postoupily do druhého kola. Dvacetiletá Kvitová ve svém úvodním duelu zdolala Italku Albertu Briantiovou z Itálie 6:3, 6:4, o tři roky starší Záhlavová-Strýcová si poradila s Němkou Andreou Petkovicovou dvakrát 6:3. Záhlavová-Strýcová letos ještě ani jednou nedokázala projít přes druhé kolo. V Indian Wells bude její další soupeřkou bývalá světová jednička Kim Clijstersová z Belgie.

 

Kvitová se ve druhém kole utká s Flavií Pennettaovou. S italskou hráčkou se zatím na okruhu WTA utkala jednou, loni v Barceloně s ní neuhrála ani set. Postup Záhlavové-Strýcové s Kvitovou vylepšil bilanci českých tenistek v Indian Wells. Přes první kolo neprošla Lucie Šafářová, Iveta Benešová a Lucie Hradecká.
 


Na silně obsazeném turnaji v Indian Wells s dotací 4,5 milionu dolarů se představí ještě Barbora Záhlavová-Strýcová, Petra Kvitová a Lucie Hradecká.


Tenisový turnaj v Indian Wells (tvrdý povrch):


Ženy (dotace 4,500.000 dolarů):

Dvouhra - 1. kolo:


Görgesová (Něm.) - ŠAFÁŘOVÁ (ČR) 7:5, 3:6, 6:3, KVITOVÁ (ČR) - Briantiová (It.) 6:3, 6:4, ZÁHLAVOVÁ STRÝCOVÁ (ČR) - Petkovicová (Něm.) 6:3, 6:3, Coinová (Fr.) - Paszeková (Rak.) 6:4, 6:3, Sevastovová (Lot.) - Llagosteraová (Šp.) 6:2, 3:6, 6:1, Špremová (Chorv.) - Perryová (USA) 6:2, 4:6, 6:3.

rk tn.cz / ČTK