Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 16. 2. 2012

Šafářová v Dauhá řádí. Po Wozniacké vyřadila i Kuzněcovovou

Témata:

Lucie Šafářová si po skalpu Caroline Wozniacké připsala na turnaji v Dauhá i triumf nad Ruskou Svetlanou Kuzněcovovou, po vítězství 7:6 a 6:3 je ve čtvrtfinále.

Šafářová byla sice v žebříčku WTA o deset míst za Kuzněcovovou, v pěti vzájemných zápasech ale dokázala ruskou tenistku dvakrát přehrát. A cestu za třetím vítězstvím načala v tiebreaku první sady.
 
Česká hráčka v první sadě výborně podávala, nedala své soupeřce možnost ani jednoho brejku, sama se pětkrát pokoušela prorazit podání Kuzněcovové.
 
Nakonec se ale dočkala až v tiebreaku. Ve druhé sadě definitivně zlomila Šafářová Kuzněcovovou v závěru sady, když v deváté hře prolomila podání soupeřky. Následně při svém servisu po 1 hodině a 39 minutách vítězství zkompletovala.
Soupeřkou Lucie Šafářové ve čtvrtfinále bude lepší z dvojice Marion bartoliová - Cvetana Pironkovová.
 
Do čtvrtfinále dvouhry s jistotou postoupila světová jednička Victoria Azarenková i čtvrtá nasazená Agnieszka Radwanská. Končí naopak Petra Cetkovská, která nestačila na Australanku Samanthu Stusurovou.
 
České tenistky Iveta Benešová a Barbora Záhlavová Strýcová prohrály v osmifinále čtyřhry s polsko-francouzskou dvojicí Klaudia Jansová-Ignaciková, Kristina Mladenovicová.
 
Qatar Total Open (KATAR, Dauhá)
turnaj žen WTA (venku, tvrdý povrch, 2 168 400 USD)
Dvouhra - osmifinále:

ŠAFÁŘOVÁ (ČR) - Kuzněcovová (Rus.) 7:6(6), 6:3, Stosurová (3-Austr.) - CETKOVSKÁ (ČR) 6:3, 6:2, Azarenková (1-Běl.) - Halepová (Rum.) 6:3, 6:1, A. Radwanská (4-Pol.) - Lepchenková (USA) 7:5, 6:1, Wickmayerová (Bel.) - Pervaková (Kaz.) 6:4, 6:0, Niculesková (Rum.) - K. Bondarenková (Ukr.) 7:6(5), 6:4, McHaleová (USA) - Peerová (Izr.) 4:6, 6:3, 6:4.
Čtyřhra - osmifinále:
Jansová-Ignaciková, Mladenovicová (Pol./Fr.) - BENEŠOVÁ, ZÁHLAVOVÁ STRÝCOVÁ (8-ČR) 3:6, 7:6(5), 10:7

Mediafax