postoupil i rosol

Šafářová si ve Stuttgartu spravila náladu, Kvitová se nadřela

Lucie Šafářová
Zdroj: isifa.com

Lucie Šafářová porazila v úvodním kole antukového turnaje ve Stuttgartu domácí Monu Barthelovou 6:4, 6:1. O účast ve čtvrtfinále se utká s první nasazenou Marií Šarapovovou z Ruska.

Na postup do druhého kola se nadřela jiná Češka, pátá nasazená Petra Kvitová, která potřebovala na Anniku Beckovou z Německa tři sety a zdolala ji 7:5, 6:7, 6:3.

Zato Šafářová postoupila hladce za 54 minut a částečně si spravila náladu po pondělní porážce s Robertou Vinciovou v semifinále týmové soutěže v Palermu.

S Šarapovovou se Šafářová utká potřetí v kariéře. První vzájemný duel v roce 2010 na antuce v Madridu vyhrála, podruhé vloni v Tokiu na tvrdém povrchu na Rusku nestačila.

Úvodní set duelu s Barthelovou pro sebe šestadvacetiletá Češka rozhodla díky jedinému brejku, ve druhé sadě se už ale o čtyři roky mladší soupeřka na podání trápila. Ani jednou svůj servis neudržela a Šafářové nevyhrála kanárem jen kvůli tomu, že i ona jednou o své podání přišla.

Lukáš Rosol postoupil na turnaji vBukurešti podruhé v této sezoně na okruhu ATP do čtvrtfinále. Dnes v druhém kole zdolal třetího nasazeného Itala Andrease Seppiho 6:1, 3:6, 6:3 a jeho příštím soupeřem bude vítěz duelu mezi turnajovou osmičkou Viktorem Troickým ze Srbska a Němcem Tobiasem Kamkem.

Strůjce vítězství v daviscupovém čtvrtfinále v Kazachstánu porazil Seppiho podruhé ve třetím vzájemném zápase za hodinu a 45 minut. Ve třetím setu si přitom Rosol situaci zkomplikoval, když ztratil vedení 3:0 a dovolil soupeři vyrovnat na 3:3. Dalším brejkem pak ale duel zachránil a využil