Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 31. 10. 2011

Pro mě je Kvitová jedničkou už teď, soudí Suková

Témata:

Letošní rok ještě zakončí Petra Kvitová na druhém místě světového žebříčku, ale nejen na Turnaji mistryň v Istanbulu dokázala, že klidně už v příští sezoně může usednout na tenisový trůn.

Kdy jindy uchopit do rukou žezlo než v době, kdy Belgičanka Kim Clijstersová ukončila aktivní kariéru a Američanky Serena a Venus Williamsovy neustále bojují se zdravotními problémy a tenisovému žebříčku vévodí jedna z nejméně výrazných tenisových královen posledních let Dánka Karolina Wozniacká?
 

Právě s Wozniackou se Kvitová utkala na Turnaji mistryň hned v prvním kole a nedala jí vůbec žádnou šanci. "Vždycky je co zlepšovat, a přestože je teď Petra spokojená, ještě bude chtít jít výš. I když podle mě teď hraje, jako by byla současnou světovou jedničkou ona," prohlásila legendární hráčka Helena Suková.
 
Kvitová spěchá na tenisový trůn podobně jako chvátá za triumfem v každém zápase. Nečeká jako velká většina tenistek na to, co vymyslí soupeřky, ale útočnou hrou prokládanou tvrdými údery od základní čáry se pokouší o vítězné míče.

Anketa

Bude Petra Kvitová už příští sezonu světová jednička?

Hlasovalo 317 lidí.

 
Vyniká také díky razantnímu servisu, který dělá jejím soupeřkám obrovské problémy. Míčky z rakety levoruké Kvitové jsou nejen rychlé, ale létají ven z kurtu do bekhendu soupeřek, které si neví rady.
 
Tenisem na vysoké úrovni se ve světové špičce pyšní téměř všechny hráčky, které jsou však různě psychicky odolné. I Kvitová má během zápasů menší či větší krize, ale v kritických okamžicích má nervy jako ze železa.
 
"Ve světové špičce umí tenis každá hráčka a je to už hlavně o psychice. Petra v Istanbulu ukázala, že je v tomto směru velmi silná," řekla čtyřnásobná finalistka dvouhry na grandslamových turnajích.

 

tn.cz / Mediafax