Aktualizováno 11.7. 2014 21:06
spor o daně

Poslanec vs. šampionka: Kvitové nerozumím a ani rozumět nechci

Zdroj: TV Nova

Poslanec Stanislav Huml si dál stojí za tím, že by Kvitová měla své miliony danit v Česku. Šlápl plnou vahou do něčeho, z čeho se nyní snaží vybruslit. A moc mu to nejde.

Anketa

Kvitová neplatí daně v Česku, žije v Monaku. Vadí vám to?

Hlasovalo 10797 lidí.
Stanislav Huml tvrdí, že česká tenistka Petra Kvitová by měla danit v zemi, kde se narodila. Na jeho facebooku se dokonce objevilo, že Kvitová je po lidské stránce "špína", když daní v Monaku, kde má úředně trvalé bydliště.
 

"Pan Huml nepochopil systém danění, protože Petra Kvitová většinu roku hraje v zahraničí, tak daní v zahraničí," uvedl pro TV Nova ministr financí Andrej Babiš.
 

"Od pana Humla je hezké, že nepožaduje zastřelení nebo uvěznění Petry kvitové a navrhuje pouze ztrátu občanství," vysmál se Humlovi Miroslav Kalousek.
 

Jak osobnosti chování Humla odsoudily, uvidíte dnes v 19:30 v Televizních novinách na Nově.
 

I když se mu Kalousek s Babišem vysmáli, tak poslanec Huml dál trvá na tom, že má pravdu a že se Kvitové rozhodně omlouvat nebude. Na svém blogu na idnes.cz pak uveřejnil obsáhlý text s názvem Petra Kvitová v daňovém ráji aneb nemohu se omluvit.
 

Tam dál tvrdí, že sice podle něj Kvitová není "špína", ale měla by danit v Česku. "Nejsme stát, který bohaté zdaňuje brutální progresí, jako státy jiné. Z tohoto úhlu pohledu Petru Kvitovou nechápu, nerozumím a ani rozumět nechci," píše Huml.
 

Šampionku Petru Kvitovou zná celý svět. Kdo zná Humla? Tady je jeho životopis dle wikipedia.cz:
 

Stanislav Huml se narodil 30. července 1955 v obci Odolena Voda. Před revolucí pracoval jako ředitel středočeské dopravní policie a byl členem Komunistické strany Československa. Po revoluci vstoupil do politiky.
 

Od května 2010 do srpna 2013 byl poslancem Parlamentu ČR zvoleným za Věci veřejné, z jejichž poslaneckého klubu v dubnu 2011 vystoupil a následně byl také formálně vyloučen. Později vstoupil do poslaneckého klubu ČSSD a mandát poslance ve volbách v roce 2013 obhájil.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Z nejlepšího českého tenisty je exhibicionista: Berdych se pochlubil další nahou fotkou

VIDEO PLNÉ EMOCÍ: Šokoval tenistku českého původu žádostí o ruku

sta TN.cz

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

11.7. | 17:25 lada48
23
Zvláštní, Humlovi vadí, že Kvitová daní v Monaku, ale nevadí mu každoročně ...
11.7. | 17:12 uz-nerejeme-drzkou-v-zemi
-12
r126pkp: Všechny firmy, tedy i zahraniční, jsou registrovány u českých ...
13.7. | 12:49 Marian Kvočka
2
Náhlasit nevhodný komentář
Pan Huml se bojí že nezbyde na platy poslanců a státních ůředníků nebudou mít co rozkrádat a hlavně by neměli pro chudáky cikáni jsem pro aby jsme všichni převedly daně do Monaka Petro dobrý nápad!
12.7. | 23:35 Marcela Gebauerová
1
Náhlasit nevhodný komentář
to je neuvěřitelné co je ten Huml za pokryteckého koumoušského imbecila (a takové šmejdy my si držíme ve vládě)...on by v životě takové peníze vydělat neuměl a už vůbec ne tak těžkou dřinou jako je profi tenis....a i kdyby se mu to hypoteticky podařilo tak by byl první, kdo by běžel do daňového ...
12.7. | 13:02 balu1313
2
Náhlasit nevhodný komentář
Oni potřebují nějaké serpenízky , aby jim plnili koryta !!!!!! :(
12.7. | 10:59 capri-corn
3
Náhlasit nevhodný komentář
Petro, děkuju Ti že jsi vyhrála Wimbledon. Ani jsi netušila při svoji odpovědi již na kurtu, že "to bude snad dobrá zpráva pro lidi v Česku", jak se to některých závistivých politických červů dotkne. I politik na nejnižší úrovni by měl znát jak se zdaňuje. Ale koryta jsou ...
12.7. | 09:10 tomáš krejčiřík
4
Náhlasit nevhodný komentář
Pan Huml patří k Machovi a Šebestové a tam by měl zůstat. Kdo je dneska vlastenec !!! V této špíně . Vlastence nazýváte extremisty a komunisty serete do vlády . Šibenice na každé náměstí a zbavit se těch parazitů.
12.7. | 08:50 tonny44
3
Náhlasit nevhodný komentář
Huml!!! Dej si facana... :-(
12.7. | 06:58 Pavel Mašek
-3
Náhlasit nevhodný komentář
georgepup2014 11.7.2014 23:05...... četl jsem pozorně Váš komentář a aní já jsem nečetl, že byste úspěch nepřál a stejně tak jsem na nic podobného nereagoval. Jedním z mých spolupracovníků je trenérem mládeže v tenise v podobném městě jako je Fulnek. Dotace se skutečně v podobné výši pro mládež ...
12.7. | 03:27 slivovicka
5
Náhlasit nevhodný komentář
Kdybyste si radši došlápli a Vietnamce, co sice žijou u nás ale daně tu žádné neplatí a všechny "vydělané"prachy posílají do Vietnamu.
12.7. | 01:11 bretislav pavelka
3
Náhlasit nevhodný komentář
Kazdy to vidi ze sveho uhlu. Ja byt na strane Kvitove zachoval bych se stejne a at me nekdo vysvetli proc ne.....Na jedne strane tady miliardy mizi v cenych dirach bez vysvetleni a na druhou stranu se nedivim kdyz muze Kvitova par milionu usetrit proc by takto nejednala kdyz je to naprosto legalni.
12.7. | 00:44 Pavel Pavel
5
Náhlasit nevhodný komentář
Není to o tom, že pan Huml nerozumí a rozumět nechce on hlavně nemůže.