Aktualizováno 11.7. 2014 21:06
spor o daně

Poslanec vs. šampionka: Kvitové nerozumím a ani rozumět nechci

Zdroj: TV Nova

Poslanec Stanislav Huml si dál stojí za tím, že by Kvitová měla své miliony danit v Česku. Šlápl plnou vahou do něčeho, z čeho se nyní snaží vybruslit. A moc mu to nejde.

Anketa

Kvitová neplatí daně v Česku, žije v Monaku. Vadí vám to?

Hlasovalo 10804 lidí.
Stanislav Huml tvrdí, že česká tenistka Petra Kvitová by měla danit v zemi, kde se narodila. Na jeho facebooku se dokonce objevilo, že Kvitová je po lidské stránce "špína", když daní v Monaku, kde má úředně trvalé bydliště.
 

"Pan Huml nepochopil systém danění, protože Petra Kvitová většinu roku hraje v zahraničí, tak daní v zahraničí," uvedl pro TV Nova ministr financí Andrej Babiš.
 

"Od pana Humla je hezké, že nepožaduje zastřelení nebo uvěznění Petry kvitové a navrhuje pouze ztrátu občanství," vysmál se Humlovi Miroslav Kalousek.
 

Jak osobnosti chování Humla odsoudily, uvidíte dnes v 19:30 v Televizních novinách na Nově.
 

I když se mu Kalousek s Babišem vysmáli, tak poslanec Huml dál trvá na tom, že má pravdu a že se Kvitové rozhodně omlouvat nebude. Na svém blogu na idnes.cz pak uveřejnil obsáhlý text s názvem Petra Kvitová v daňovém ráji aneb nemohu se omluvit.
 

Tam dál tvrdí, že sice podle něj Kvitová není "špína", ale měla by danit v Česku. "Nejsme stát, který bohaté zdaňuje brutální progresí, jako státy jiné. Z tohoto úhlu pohledu Petru Kvitovou nechápu, nerozumím a ani rozumět nechci," píše Huml.
 

Šampionku Petru Kvitovou zná celý svět. Kdo zná Humla? Tady je jeho životopis dle wikipedia.cz:
 

Stanislav Huml se narodil 30. července 1955 v obci Odolena Voda. Před revolucí pracoval jako ředitel středočeské dopravní policie a byl členem Komunistické strany Československa. Po revoluci vstoupil do politiky.
 

Od května 2010 do srpna 2013 byl poslancem Parlamentu ČR zvoleným za Věci veřejné, z jejichž poslaneckého klubu v dubnu 2011 vystoupil a následně byl také formálně vyloučen. Později vstoupil do poslaneckého klubu ČSSD a mandát poslance ve volbách v roce 2013 obhájil.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Z nejlepšího českého tenisty je exhibicionista: Berdych se pochlubil další nahou fotkou

VIDEO PLNÉ EMOCÍ: Šokoval tenistku českého původu žádostí o ruku

sta TN.cz