Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 6. 2. 2015
JAK SI POVEDOU?

Plíšková a Smitková nastoupí ve Fed Cupu v Kanadě do dvouher

Karolína Plíšková
Zdroj: isifa.com
Karolína Plíšková

Tenistka Karolína Plíšková rozehraje duel úvodního kola Fed Cupu v Kanadě coby česká jednička proti Francoise Abandaové.

Do druhé sobotní dvouhry kapitán Petr Pála nominoval Terezu Smitkovou, kterou čeká Gabriela Dabrowská. Rozhodl o tom dnešní los v Québecu.

 

Do čtyřhry Pála předběžné přihlásil dvojici Lucie Hradecká, Denisa Allertová. Kapitán Kanady Sylvain Bruneau vybral pár Dabrowská, Sharon Fichmanová.

 

Dvaadvacetiletá Plíšková, které patří ve světovém žebříčku aktuálně 22. místo, se s Abandaovou nikdy neutkala. O čtyři roky mladší Kanaďanka figuruje v pořadí WTA na 230. příčce.

 

Dvacetiletá Smitková (62.) hrála s o dva roky starší Dabrowskou (185.) dvakrát, bilanci mají vyrovnanou 1:1. Poslední duel vloni v kvalifikaci na antukovém turnaji v Bad Gasteinu vyhrála česká tenistka 6:2, 6:0.

 

Ač úřadujícím šampionkám chybějí v Kanadě opory včetně Petry Kvitové či Lucie Šafářové, jsou favoritkami. Domácí výběr totiž postrádá světovou sedmičku Eugenii Bouchardovou a ostatní hráčky jsou v žebříčku až ve druhé stovce a dál.

ČTK