Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 23.7. 2014 21:35
RADA NAD ZLATO

Petro, kašli na závistivce, radil Kvitové prezident Zeman

Zdroj: TV Nova

Prezident Miloš Zeman přijal na Pražském hradě wimbledonskou vítězku Petru Kvitovou a čtvrté tenistce světa řekl, aby ignorovala závistivce. Od hráčky přijal čestnou vstupenku na listopadové finále Fed Cupu v Praze.

"Vím, že jako úspěšní lidé jste předmětem všudypřítomné závisti, a jeden z důvodů setkání je také to, abych vám proti těmto závistivcům vyjádřil svoji podporu a poprosil vás, abyste je ignorovala, protože neumí nic jiného než závidět," řekl Zeman v krátkém proslovu.
 

Připomněl tak nedávný případ, kdy se na sociální síti Facebook objevil názor, že by Kvitová měla přijít o české občanství, když žije kvůli výhodnějším daňovým zákonům v Monaku. Sdílel ho například i poslanec Stanislav Huml (za ČSSD).
 

Na Pražský hrad přijely s Kvitovou i další dvě přední české tenistky, čtvrtfinalistka letošního Wimbledonu Barbora Záhlavová-Strýcová a Klára Koukalová.
 

"Chtěl bych se omluvit, že jsem vás nepozval samotnou, ale měl jsem k tomu jediný důvod," řekl Zeman a pokračoval: "Velká většina politiků se nesmírně ráda tulí k úspěšným a trošku se přihřívá na jejich slávě a chlubí se cizím peřím. Takže já bych se velmi rád přitulil k Petře Kvitové a tvářil se, že jsem Wimbledon v podstatě vyhrál já, i když neumím ani pinknout. Proto jsem velmi rád, že jste projevily zájem o toto setkání, a chtěl bych vám za to moc poděkovat."
 

Prezident dodal, že Kvitová bude na Hradě vítána po výhrách i porážkách. "Ne že bych vám to přál, ale i prohra je součástí života. Proto jsem také do Španělského sálu Pražského hradu pozval všechny olympioniky bez ohledu na to zda vyhráli, nebo prohráli," řekl Zeman.
 

Tenistkám předal květiny a mohl si prohlédnout repliku slavného talíře, trofeje pro wimbledonskou vítězku. Kvitová mu pak dala čestnou vstupenku na finále Fed Cupu. "Je to v Praze?" ptal se Zeman, a když slyšel, že ano, odvětil: "Velice rád přijdu." Češky budou hrát o titul s Německem 8. a 9. listopadu v O2 areně.
 

Kvitová po svém prvním titulu ve Wimbledonu před třemi lety tehdejšímu prezidentovi Václavu Klausovi řekla, že by ráda získala další triumf na trávě v londýnském All England Clubu, což letos splnila.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Do obhajoby Kvitové se zapojují i umělci: Bartoška nazval výrok poslance idiocií

Střela Petra Kvitová: Za hodinu vydělala 30 milionů

ČTK

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

23.7. | 16:56 Josef Šíba
4
Peníze jí opravdu nezávidím, ale ztotožnit se s tím, co říká prezident nemůžu. ...
23.7. | 21:52 novatn
0
99% zaměstnaných lidí nadává jak je stát obírá na daních. každej jen nadává!!! ...
24.7. | 09:05 novatn
1
Náhlasit nevhodný komentář
malý výňatek z toho kam jdou naše peníze... Název projektu: Laboratoř pro experimentální výzkum náboženství Číslo: CZ.1.07/2.3.00/20.0048 Přidělená dotace: 27 mil. Kč -----Komplexní inovace vzdělávací koncepce Coca-Cola HBC Česká republika, s.r.o. Registrační číslo: CZ.1.04/1.1.02/35.01266 Částka: ...
24.7. | 08:26 zacotomame
2
Náhlasit nevhodný komentář
Každý má možnost udělat to jako Kvitová. KAŽDÝ!!! Ovšem ne každý tomu tolik obětuje jako právě ona. Serou mě monstrózní konta našich "podnikatelů" (ty uvozovky jsou velmi důležité) kteří tuto zemi rozkradli právě na daňových únicích, ale nevidím jediný důvod, proč by mi mělo vadit, že ...
23.7. | 22:18 Roman Kalhous
1
Náhlasit nevhodný komentář
milénium-josef 16:56: souhlasím, také jí peníze a slávu nezávidím. Nadřela se na to a ve svém oboru patří mezi nejlepší. Pokud ale nebude platit nějaká solidarita, tak to tady můžeme zabalit. Bohatí platí více a chudí méně, naopak to nejde.
23.7. | 21:52 novatn
0
Náhlasit nevhodný komentář
99% zaměstnaných lidí nadává jak je stát obírá na daních. každej jen nadává!!! a když někdo odejde platit/neplatit daně mimo území tak nadávají zase jemu! my češi jsme hodně nespokojený stát, že? koneckonců to hned poznám na mínusech :-))) ☺☺☺
23.7. | 21:46 novatn
3
Náhlasit nevhodný komentář
dejme tomu, že by si každý MOHL vybrat. pro jak vysoké daně by jste se každý z vás rozhodl? 50% nebo třeba 1%
23.7. | 16:56 Josef Šíba
4
Náhlasit nevhodný komentář
Peníze jí opravdu nezávidím, ale ztotožnit se s tím, co říká prezident nemůžu. Umíte si představit, že všichni co najednou zbohatnou odejdou do Monaka, nebo jinam a platili daně tam. Tak obyčejný lid by si to mohl jít hodit, protože by museli platit takový daně, že by se z toho zbláznili. V ...