Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 23.7. 2014 21:35
RADA NAD ZLATO

Petro, kašli na závistivce, radil Kvitové prezident Zeman

Zdroj: TV Nova

Prezident Miloš Zeman přijal na Pražském hradě wimbledonskou vítězku Petru Kvitovou a čtvrté tenistce světa řekl, aby ignorovala závistivce. Od hráčky přijal čestnou vstupenku na listopadové finále Fed Cupu v Praze.

"Vím, že jako úspěšní lidé jste předmětem všudypřítomné závisti, a jeden z důvodů setkání je také to, abych vám proti těmto závistivcům vyjádřil svoji podporu a poprosil vás, abyste je ignorovala, protože neumí nic jiného než závidět," řekl Zeman v krátkém proslovu.
 

Připomněl tak nedávný případ, kdy se na sociální síti Facebook objevil názor, že by Kvitová měla přijít o české občanství, když žije kvůli výhodnějším daňovým zákonům v Monaku. Sdílel ho například i poslanec Stanislav Huml (za ČSSD).
 

Na Pražský hrad přijely s Kvitovou i další dvě přední české tenistky, čtvrtfinalistka letošního Wimbledonu Barbora Záhlavová-Strýcová a Klára Koukalová.
 

"Chtěl bych se omluvit, že jsem vás nepozval samotnou, ale měl jsem k tomu jediný důvod," řekl Zeman a pokračoval: "Velká většina politiků se nesmírně ráda tulí k úspěšným a trošku se přihřívá na jejich slávě a chlubí se cizím peřím. Takže já bych se velmi rád přitulil k Petře Kvitové a tvářil se, že jsem Wimbledon v podstatě vyhrál já, i když neumím ani pinknout. Proto jsem velmi rád, že jste projevily zájem o toto setkání, a chtěl bych vám za to moc poděkovat."
 

Prezident dodal, že Kvitová bude na Hradě vítána po výhrách i porážkách. "Ne že bych vám to přál, ale i prohra je součástí života. Proto jsem také do Španělského sálu Pražského hradu pozval všechny olympioniky bez ohledu na to zda vyhráli, nebo prohráli," řekl Zeman.
 

Tenistkám předal květiny a mohl si prohlédnout repliku slavného talíře, trofeje pro wimbledonskou vítězku. Kvitová mu pak dala čestnou vstupenku na finále Fed Cupu. "Je to v Praze?" ptal se Zeman, a když slyšel, že ano, odvětil: "Velice rád přijdu." Češky budou hrát o titul s Německem 8. a 9. listopadu v O2 areně.
 

Kvitová po svém prvním titulu ve Wimbledonu před třemi lety tehdejšímu prezidentovi Václavu Klausovi řekla, že by ráda získala další triumf na trávě v londýnském All England Clubu, což letos splnila.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Do obhajoby Kvitové se zapojují i umělci: Bartoška nazval výrok poslance idiocií

Střela Petra Kvitová: Za hodinu vydělala 30 milionů

ČTK