online postup!

Petra Kvitová postoupila do semifinále Turnaje mistryň! Setká se s Li Na

Petra Kvitová
Zdroj: isifa.com

Petra Kvitová si zahraje v Istanbulu semifinále Turnaje mistryň. Česká tenistka sice prohrála s Němkou Angelique Kerberovou první set, pak ale jistě otočila zápas. V boji o postup do finále se setká s Číňankou Na Li.

"Cítím se skvěle, jsem sice unavená, protože to byl hodně těžký zápas. Jsem teď šťastná, že si zase zahraju semifinále," řekla Kvitová na kurtu. K výhře si pomohla téměř padesáti vítěznými údery (47) a také výborným returnem.

Kvitová získala v úvodní sadě první brejk, ale o tuto výhodu po chybách přišla a set ztratila v tie-breaku. Na začátku druhého dějství zvládla kritickou situaci, za stavu 0:1 odvrátila dva brejkboly. Zbytku sady dominovala a vynutila si třetí set.

"V prvním setu jsem nehrála moc dobře, ale věděla jsem, že mám stále šanci. Bojovala jsem až do konce a vyplatilo se. Jsem ráda,"
řekla tenistka.

Ve hře obou tenistek bylo cítit napětí a důležitost utkání, i proto občas dělaly lehké chyby. Kvitová se snažila hrát agresivně, Němka dobře běhala a vracela míče.

V rozhodující sadě vzala přesnější Kvitová soupeřce hned servis. Pak o svůj sice přišla, ale hrála stále lépe a do konce setu sebrala Kerberové podání ještě dvakrát. Podruhé v kariéře si tak zahraje semifinále Turnaje mistryň.

S Li Na se Kvitová střetla v minulosti šestkrát a bilance je vyrovnaná 3:3. "Jsme kamarádky, ráda s ní hraju a bude to boj jako vždycky. Těším se na zápas, i když to bude náročné," řekla Kvitová, svěřenkyně kouče Davida Kotyzy.

Číňanka porazila zraněnou Bělorusku Viktorii Azarenkovou 6:2, 6:1 a s třemi výhrami ovládla Bílou skupinu.

V druhém semifinále se Srbka Jelena Jankovičová pokusí zaskočit světovou jedničku a obhájkyni titulu Američanku Serenu Williamsovou.

PETRA KVITOVÁ - ANGELIQUE KERBEROVÁ

PRVNÍ SET

1:0
Na podání začala česká tenistka a dařilo se jí. Hrála sebevědomě a povolila Kerberové zisk jen jednoho míčku.

1:1 Němka Kerberová odpovídá a na svém servisu sice ne příliš jistě, ale úspěšně vyrovnává.

2:1 Petra Kvitová opět povolia své soupeřce jen jeden fiftýn, podání funguje skvěle.

3:1 Perfetkní! Čistá hra při podání soupeřky! Petra Kvitová jde do malého trháku.

4:1 Vypadlao to jednoduše, Petra Kvitová vedla už 40:15. Němka ale zabojovala a dostala výmenu do shody. Tam už ale opět vévodila Kvitová.

4:2 Kerberová si vypracovala náskok 40:0 a napotřetí uhrála hru.

4:3 První zaváhání české tenistky. Kerberová začala hrát jistěji a získává první brejk.

4:4 To bylo nadějné! Ale Kerberová utekla ze dvou brejkbolů a čtyřmi míčky v řadě vyrovnala stav.

5:4
Kvitová tentokrát svůj servis získal s jistotou.

5:5
Kerberová ale vrací ještě lépe! Čistá hra!

6:5
Další čistá hra! Tentokráv podání Petry Kvitové.

6:6
Kerberová se drží a srovnává. Bude se hrát tie-break.

6:7 Petra Kvitová zkrácenou hru nezvládla. Vedla sice 2:1 a prolomila servis němky, pak ale prohrály čtyři míče v řadě a ze stavu 2:5 už se zpátky nevrátila.

DRUHÝ SET

0:1
Kerberová je po vítězném tiebreaku v pohodě, hned první hru při svém podání získává čistou hrou.

1:1 Petra je bojovnice! Odvrátila dva bejkboly a třikrát měla výhodu. Až třináctá výměna zanmenala bod pro českou tenistku.

1:2 Kerberová si drží servis a nedává kvitové zatím naději.

2:2
Je srovnáno. Zdá se, že Petra Kvitová nachází znovu herní pohodu.

3:2 VÝBORNĚ! Kvitová využívá své herní pohody a bere Kerberové servis.

4:2 A je tu potvrzení brejku" Během chvíle je vše úplně jinak a Petra Kvitová je najednou lepší hráčkou.

5:2 SKVĚLE! Petra Kvitová získává další servis Kerberové a vede už tříbodovým rozdílem. Navíc bude podávat na vítězství v setu.

6:2 První část má Petra Kvitová za sebou. Dokázala se vrátit zpátky do zápasu a vyrovnává stav utkání na 1:1.

TŘETÍ SET

1:0
Výborně! Petra Kvitová získává třetí servis soupeřky v řadě a zároveň šestý bod za sebou. Jde do vedení.

1:1 Ale zaváhání a ztráta koncentrace znamená vyrovnání.

2:1 Další brejkbol! Kvitová vedla už 40:0 při podání soupeřky a napodruhé proměnila ve zisk bodu.

3:1 Výborně! Kvitová se vyrovnala s těžkou pozicí. Kerberová si vypracovala dva brejkboly, česká tenistka ale otočila a získala třetí bod.

3:2 Kerberová se ale drží ve hře. Snižuje skóre.

4:2 Čistá hra! Petra Kvitová byla nekompromisní!

4:3 Kerberová ale vzdoruje. Pořád není rozhodnuto.

5:3 Kerberová bojuje, ale nakonec v osmé hře prohrává. Kvitová musela pro bod přes shodu, ale své podání uhájila.