Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 22.10. 2013 22:11
sledovali jsme

Petra Kvitová na Turnaji mistryň porazila Agniezsku Radwaňskou!

Petra Kvitová
Zdroj: isifa.com
Petra Kvitová
Témata:

Petra Kvitová vstoupila do Turnaje mistryň vítězně. V úvodním utkání porazila v Istanbulu Polku Agnieszku Radwanskou 6:4 a 6:4.

Třiadvacetiletá Kvitová navázala v hale Sinan Erdem Dome na výkony z Asie. Hrála rychle, dobře podávala a dostávala Radwaňskou do úzkých. Na Polku nastoupila zostra a po sérii vítězných úderů jí vzala hned první podání. Vzápětí za stravu 0:40 odvrátila tři brejkboly a do konce první sady už vývoj kontrolovala.
 

I druhý set začala Kvitová ziskem podání Radwaňské, a to čistou hrou. Vzápětí sice o svůj servis i po dvojchybě přišla, ale pak potřetí v utkání udeřila.


Největší drama přinesla poslední hra, která trvala jedenáct minut. Kvitová za stavu 5:4 podávala na vítězství, ale musela odvracet čtyři brejkboly a nevyužila dva mečboly, přičemž první zahodila dvojchybou.


Při třetím mečbolu přerušila výměnu a vyžádala si jestřábí oko. Video potvrdilo její domněnku, že míč skončil za čárou v autu. Češka upustila ručník, kterým se otírala, a zvedla vítězně ruce nad hlavu.
 

"Hrála jsem agresivně a věděla jsem, že to bude klíčem k utkání. Snažila jsem se hrát co nejméně dlouhých výměn," řekla Kvitová po utkání na kurtu.


Kvitová se radovala z jubilejní padesáté výhry v sezoně a v zápasech s Radwaňskou si vylepšila bilanci na 5:1. Polce oplatila porážku z loňského ročníku Turnaje mistryň, v kterém se obě hráčky rovněž střetly v úvodu turnaje.


V úvodním duelu Červené skupiny si obhájkyně titulu Serena Williamsová z USA poradila hladce s Němkou Angelique Kerberovou 6:3 a 6:1. Jedna z těchto dvou hráček bude ve čtvrtek soupeřkou Kvitové, která má ve středu volno.


V zahajovacím utkání Bílé skupiny předtím v Istanbulu uspěla Běloruska Viktoria Azarenková, která zdolala Saru Erraniovou z Itálie 7:6 a 6:2.
 

SLEDOVALI JSME ONLINE
 

PRVNÍ SET:


PETRA KVITOVÁ - AGNIESZKA RADWANSKÁ 6:4


1:0
Paráda! Hned první hra zápasu se Kvitové povedla. Prolomila podání polské tenistky!


2:0 Petra Kvitová je bojovnice! Při svém podání začala špatně, ale od stavu 0:40 odvrátila tři brejkboly a po pěti vítězných míčích získala i game!
 

2:1 Polka Radwanská uhrála při svém druhém utkání první bod. Kvitová ale získala dva fiftýny.


3:1 Dobrá práce, Kvitová má další bod a drží náskok.


3:2 Radwaňská rychle odpovídá, tentokrát byl její servis velmi jistý.


4:2 Petra Kvitová i přes obtáže zvládla obrat a získala čtvrtý bod.


4:3 Radwaňská byla nekompromisní. Čistou hrou si drží naději.


5:3 Ale i Petra Kvitová si drží své podání. Sice ne tak přesvědčivě, jako v posledních momentech Polka, ale náskok má stále.


5:4 Radwaňská boj o první sadu nevzdává a houževnatě dotahuje. Petra Kvitová ale bude podávat na zisk setu.


6:4 SKVĚLE! Čistá hra kompletuje první sadu. Petra Kvitová si počínala jistě.


DRUHÝ SET


1:0
Neuvěřitelné! Petra Kvitová získává další čistou hru, tentoktát při podání polské hráčky!


1:1 První komplikace. Agnieszka Radwanská vrací Kvitové ztrátu servisu a srovnává stav.


2:1 Výborná práce Petry Kvitové! Další prolomené podání přichází po třetím brejkbolu! Radwanská sice stáhla stav 15:40 na shodu, pak ale stav neudržela.


3:1 A vzápětí je tu čistá hra! Česká tenistka potvrdila svůj brejk!


3:2 Tentokrát vytáhla čistou hru i Radwaňská.


4:2 Nesmírně důležitý game! Petra Kvitová dokázala ustát těžkou situaci a nepustila Radwaňskou do brejku.


4:3 Tentokrát ukázala bojovnost Polka. Petra Kvitová měla za stavu 40:30 další nrejkbol. Radwaňská se ale dokázala soustředit a stav stáhla.


5:3 To bylo psychicky náročné, ale Petra Kvitová to zvládla. Po neproměněném brejkbolu musela uhrát svůj servis. Povolila ale Radwanské jen jeden fiftýn.


5:4 Drama pokračuje, polská hráčka nedává svou kůži lacino a stahuje skóre opět na rozdíl jednoho bodu.


6:4  Neskutečné drama končí! Neuvěřitelná desátá hra druhé sady přinesla snad vše. Petra Kvitová nejdříve odvracela tři brejkboly, pak si ale vybojovala dva mečboly. A i když Polka byla opět jeden míček od návratu do utkání, podařilo se Petře Kvitové proměnit třetí mečbol!

ram TN.cz