Aktualizováno 28.12. 2010 12:23

NHL: Krejčí dvakrát skóroval a popravil Pantery

Dva góly českého útočníka Bostonu pomohli jeho celku k výhře 3:2. Islanders podlehli Rangers. Hudler se trefil podruhé v sezoně.

V bráně Panthers dostal před Tomášem Vokounem poprvé od 4. prosince přednost Scott Clemmensen. Toho překonal ze hry pouze Krejčí, který pokaždé vyrovnával. O hattrick jej v prodloužení připravil výborným zákrokem gólman Floridy, jenž zneškodnil jeho pokus zblízka. V nájezdech uspěl pouze hostující Blake Wheeler, který tak zajistil Bruins druhý bod. Na obě trefy domácího týmu nahrával Michael Frolík.

Čechům se dařilo

Podruhé v sezoně se trefil Jiří Hudler, který po návratu z Kontinentální hokejové ligy do Detroitu neprožívá vydařenou sezonu. Jeho tým nakonec vyhrál na ledě Colorada 4:3 po prodloužení, v němž rozhodl Niklas Kronwall. Český forvard si kromě gólového zásahu připsal ještě nahrávku. Osmatřicetiletý gólman Chris Osgood se blýskl 46 zásahy a jako desátý brankář v historii NHL dosáhl na hranici 400 vítězství.

Z českých hráčů se gólově prosadil také útočník Calgary Aleš Kotalík, který se radoval vůbec poprvé v letošním ročníku. Jeho zásah ve 43. minutě na 3:2 byl při vítězství Flames nad Buffalem klíčový.

Dvěma asistencemi přispěl k bodovému zisku Minnesoty obránce Marek Židlický. Jeho tým však prohrál na ledě Columbusu 3:4 po samostatných nájezdech. Hrdinou utkání se stal se dvěma nahrávkami Rick Nash, který uspěl i v závěrečném rozstřelu. Nash přeskočil v historické tabulce Columbusu v počtu nahrávek Davida Výborného, který byl až dosud v čele s 204 asistencemi.

Rangers ponížili v derby Islanders

V newyorském derby kralovali Rangers, kteří výrazně přestříleli Islanders a jejich převaha se projevila i v konečném výsledku 7:2. Hvězda minulého týdne, gólman Dwayne Roloson, který v předchozích třech duelech pustil ze 109 střel na svou bránu pouhé tři puky, tentokrát inkasoval sedmkrát, když na něj domácí vyslali 52 pokusů. Naopak Islanders vystřelili jen dvacetkrát a po pěti zápasech vyšli bodově naprázdno.

Čtyřmi trefami v závěrečné třetině rozhodli o výhře na ledě San Jose hokejisté Los Angeles. Skóre utkání otevřel ve 42. minutě Trevor Lewis, který zároveň vstřelil vítěznou branku. Jeho spoluhráč Jonathan Quick počtvrté v sezoně udržel čisté konto.

NHL - výsledky z noci na úterý:

New York Rangers - New York Islanders 7:2 (2:2, 2:0, 3:0)
Branky: 1. a 33. Gilroy, 20. Gáborík, 39. Boyle (ROZSÍVAL), 45. Dubinsky, 50. Fedotěnko, 51. Stepan - 8. Schremp, 10. Parenteau. Střely na branku: 52:20. Diváci: 18 200.

Columbus Blue Jackets - Minnesota Wild 4:3 po sam. nájezdech (0:1, 1:1, 2:1 - 0:0)
Branky: 30. Brassard, 47. Ťjutin, 48. Murray, rozh. nájezd Wilson - 3. Kobasew, 40. M. Koivu (ŽIDLICKÝ), 52. Clutterbuck (ŽIDLICKÝ). Střely na branku: 23:40. Diváci: 14 454.

Florida Panthers - Boston Bruins 2:3 po sam. nájezdech (0:0, 2:1, 0:1 - 0:0)
Branky: 22. Booth (M. FROLÍK), 36. Santorelli (M. FROLÍK) - 30. a 51. KREJČÍ, rozh. nájezd Wheeler. Střely na branku: 34:43. Diváci: 19 250.

Calgary Flames - Buffalo Sabres 5:2 (0:1, 2:0, 3:1)
Branky: 23. O. Jokinen, 37. Iginla, 43. KOTALÍK, 47. Moss, 60. Kostopoulos - 9. Stafford, 57. Kaleta. Střely na branku: 33:27. Diváci: 19 289.

Colorado Avalanche - Detroit Red Wings 3:4 po prodl. (2:2, 0:0, 1:1 - 0:1)
Branky: 4. a 58. Duchene (na první FLEISCHMANN, HEJDUK), 7. Galiardi - 5. HUDLER, 13. Franzén, 45. Lidström (HUDLER), 64. Kronwall. Střely na branku: 49:30. Diváci: 18 007.

San Jose Sharks - Los Angeles Kings 0:4 (0:0, 0:0, 4:0)
Branky: 47. a 58. Brown, 43. Lewis, 44. Sturm. Střely na branku: 24:37. Diváci: 17 562.

2. Colorado 36 19 5 12 125:117 43
3. Minnesota 35 16 5 14 86:100 37

5. Phoenix 34 16 7 11 91:97 39

(Pozn.: Čísla za názvy týmů znamenají počet utkání, vítězství, porážek po prodloužení nebo na samostatné nájezdy, porážek, skóre a počet bodů.)