Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 4. 6. 2015
Roland Garros

Co to měl na ruce? Rafa Nadal hrál s hodinkami za miliony!

Rafael Nadal - hodinky
Zdroj: Twitter

Nošení hodinek není ve světě sportu nic neobvyklého. Třeba maratonci je opravdu potřebují, aby hlídali tep i čas. Ale co takoví tenisté? Rafael Nadal je na zápasy nosí běžně asi od roku 2010 a svého čtvrtého titulu na French Open. Na letošním antukovém Roland Garros ale přišel s úplnou novinkou.

V osmifinále proti Jacku Sockovi, které nakonec zvládl ve čtyřech setech, přišel s hodinkami tak drahými, že by si je leckdo ani netroufl nosit. Některé zdroje mluví až o třicetimilionovém modelu, který je sám o sobě unikátní. Švýcarská luxusní firma Richard Mille jich totiž vyrobila jen padesát.

 

Nadal tak značce i samotným hodinkám udělal obrovskou reklamu v zápase, na který se dívaly desítky milionu lidí po celém světě. A i když jsou hodinky docela malé a jistě budou i lehké, přesto musí každý jejich pohyb španělský tenista cítit. Sám ale říká, že naopak. Jako by byly součástí jeho kůže a ani o nich neví.


Proti Novakovi Djokovičovi mu už ale veledrahé "švýcarky" nepomohly. Na desátý titul z French Open si bude muset počkat minimálně do příštího roku.

TN.cz