Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 25.1. 2013 14:02
lendl to dělá dobře!

Murray je ve finále Australian Open! Federer mu nestačil

Andy Murray
Zdroj: isifa.com
Andy Murray
Témata:

Andy Murray je čím dál lepší! Ví to už i Roger Federer. Do finále Australian Open totiž postoupil skotský svěřenec Ivana Lendla – 3:2 na sety.

Dlouho čekal Andy Murray na grandslamové vítězství, dočkal se ho až na US Open, na pátý pokus. O tom, že nebylo náhodné, svědčí Britova bilance posledních turnajů. Poté, co začal spolupracovat s Ivanem Lendlem, vylepšil psychiku a je úspěšný.
 

V nádherném melbournském semifinále s Rogerem Federerem prošel několika krizovými momenty, ale žijící tenisovou legendu nakonec pokořil.
 

Diváky zvedal ze sedadel zejména čtvrtý set, ve kterém Murray prohrával 4:1, otočil na 6:5, následně podával na vítězství v zápase, ale stejně sadu prohrál v tiebreaku.
 

Rozhodující dějství ale opět už bylo v rukou Murrayho. Hned napoprvé vzal Federerovi servis a spěchal za vítězstvím. Nakonec postup do finále stvrdil dalším sebraným podáním Federerovi.

Murray vydřel postup po pětisetové bitvě, která trvala přes 4 hodiny. Ve finále se střetne v neděli s Novakem Djokovičem, který smetl Davida Ferrera za hodinu a půl má k dobru navíc jeden den odpočinku.


Australian Open

Muži, dvouhra – semifinále:
Murray (3-Brit.) – Federer (2-Švýc.) 6:4, 6:7(5), 6:3, 6:7(2), 6:2
 

ram TN.cz