Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 7.7. 2009 18:40

Mladý francouzský tenista zemřel, Nadal tomu nemůže uvěřit

Čtyřiadvacetiletý tenista Montcourt tragicky zemřel.
Zdroj: oficiální zdroj
Čtyřiadvacetiletý tenista Montcourt tragicky zemřel.
Témata:

Naposledy 119. hráč světového žebříčku zemřel za dosud nevyjasněných okolností.

Čtyřiadvacetiletý francouzský tenista Mathieu Montcourt náhle zemřel. Podle francouzských médií našla 119. hráče světového žebříčku v pondělí mrtvého jeho přítelkyně. Příčina tragické smrti zatím není známa. Podle stanice RMC stála Montcourta život plicní embolie, při níž sraženina způsobí nefukčnost plic, následkem čehož dojde k zadušení. Příčinu tenistova úmrtí musí ale objasnit až pitva.


"Jsme tou zprávou zničeni. Nikdo z nás nemůže uvěřit, že se to stalo," řekl agentuře AP mluvčí Francouzské tenisové federace Christophe Proust s tím, že má pouze zprostředkované informace. Federace vzápětí vydala i oficiální prohlášení, ve kterém stojí: "Mathieu byl nadšený a citlivý mladý muž, ve společnosti byl velmi oblíbený, protože byl hodný a laskavý."


Nadal: Nemohu tomu uvěřit, znali jsme se od dětských let


S kondolencí přispěchal také prezident Mezinárodní tenisové federace (ITF) Francesco Ricci Bitti. "Velmi nás zarmoutilo, když jsme se dověděli o smrti tak mladého hráče," uvedl v prohlášení. "Jako junior slavil Mathieu velké úspěchy na mládežnickém okruhu ITF, kde byl nesmírně populární. Proto jsme teď v myšlenkách s jeho rodinou a přáteli," dodal.


Tragická událost nenechala chladným ani čtyřnásobného vítěze French Open a bývalou světovou jedničku Rafaela Nadala ze Španělska. Ten na svém webu vyjádřil lítosti nad úmrtím mladého tenisty. "Dnes ráno mě vzbudila ta nejhorší zpráva, kterou člověk může dostat," uvedl. "Dověděl jsem se o smrti Mathieua Montcourta a stále tomu nemohu uvěřit. Jsem zdrcen. S Mathieuem jsme se znali od dětských let, pořád jsme se potkávali na turnajích, ať juniorských nebo pak seniorských," poznamenal.


Na velkém turnaji hrál naposledy se Štěpánkem


Montcourt hrál v minulém týdnu challenger v chorvatské Rijece, kde o víkendu podlehl v semifinále slovinskému tenistovi Blaži Kavčičovi. Mezi elitou se představil naposledy na květnovém Roland Garros, kde po úspěchu v kvalifikaci vypadl ve druhém kole s Radkem Štěpánkem.


Ve světovém žebříčku byl Montcourt nejvýš v kariéře na 104. místě letos na konci června.

Montcourt byl potrestán za sázení


Montcourt si právě začínal odpykávat pětitýdenní trest za sázení na zápasy jiných tenistů. ATP mu ale nikdy nedokázala, že by jejich průběh nějak ovlivňoval. Montcourt dostal původně od vedení mužského tenisu osmitýdenní zákaz startu na turnajích, ten mu ale Sportovní arbitráž (CAS) v květnu snížila na pět týdnů.


CAS nicméně potvrdila pokutu ve výši 12 tisíc dolarů (221,5 tisíce Kč), kterou tenista od ATP dostal. "Vsadil jsem asi na 20 nebo 25 hráčů. Nejvyšší sázka byla tři dolary a nakonec jsem prohrál 36 dolarů. Proto mi to celé přijde nesmyslné," řekl agentuře Reuters v květnu. "Každý se tomu směje, takže to není jen můj názor. Sázel jsem na Agassiho a ten už tři nebo čtyři roky nehraje. Trest je příliš tvrdý. Pro hráče, jako jsem já, je pokuta 12 tisíc dolarů moc," uvedl Montcourt, který si vydělal tenisem 374 461 dolarů.

tn.cz / Mediafax / ČTK