Publikováno 15. 10. 2011

Linec: České finále se nekoná, postoupila jen Kvitová

Česká tenistka Petra Kvitová si v Linci zahraje o titul. Tam mohla být její soupeřkou Lucie Šafářová, ta ale podlehla Dominice Cibulkové ze Slovenska.

Petra Kvitová zdolala v semifinále tenisového turnaje Generali Ladies, který se hraje v rakouském Linci, Srbku Jelenu Jankovičovou 2:1 na sety a postoupila do finále. Naopak Lucie Šafářová podlehla Dominice Cibulkové ze Slovenska 1:6 a 4:6 a její pouť turnajem tak skončila těsně před branami finále.

Petra Kvitová dokázala otočit nepříznivý vývoj utkání a ve vůbec prvním vzájemném souboji s bývalou světovou jedničkou Jelenou Jankovičovou triumfovala po dvou hodinách a 24 minutách 4:6, 6:4 a 6:3. Česká fedcupová jednička bude hrát v neděli už o svůj pátý turnajový primát v letošním roce a celkově šestý v kariéře. Její soupeřkou bude Slovenka Dominika Cibulková, která porazila další českou hráčku Lucii Šafářovou.

Šafářová letos nastoupila už do třetího semifinále na okruhu WTA, duel se sedmou nasazenou Cibulkovou se jí ale nepovedl. Slovenka určovala v prvním setu ráz utkání a vyhrála jej 6:1. Druhý set byl dlouho vyrovnaný, ale česká tenistka nezvládla koncovku a prohrála 4:6.

Generali Ladies Linz (RAKOUSKO, Linec)
turnaj žen WTA (tvrdý povrch, 220 tis. USD)

Dvouhra - semifinále: KVITOVÁ (1-ČR) - Jankovičová (3-Srb.) 4:6, 6:4, 6:3, Cibulková (7-SR) - ŠAFÁŘOVÁ (ČR) 6:1, 6:4.