Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 14. 1. 2012

Lendl mi grandslam nevyhraje, ví Murray

Témata:

Britský tenista Andy Murray se dočkal pochvalných ohlasů na to, že angažoval do role svého kouče Ivana Lendla. Murray vše bere jako dobrý krok v kariéře, ale zároveň přiznal, že mu tento tah titul na grandslamovém Australian Open nevyhraje.

Murray od bývalých hvězd světového tenisu v poslední době slyšel, jak dobrý tah angažováním Ivana Lendla udělal. Legendy tvrdí, že mu pomůže vylepšit kondici, což britského hráče posune k lepším výsledkům. Přehnanou euforii však sám Murray před prvním grandslamovým turnajem sezony trochu zchladil.
 

"Když přijde nový trenér třeba k fotbalovému týmu, tak mužstvo získá o motivaci navíc a prostě bojuje. Třeba mu to pak přinese i lepší výsledek," uvedl čtyřiadvacetiletý hráč. "Já se cítím dobře, ale myslím si, že na Australian Open mi angažování Ivana Lendla žádnou výhodu nepřinese," dodal.
 
To neznamená, že by budoucímu zlepšení výsledků pod vedením Lendla nevěřil, právě naopak. "Uvidíme, jak to bude za šest měsíců, nebo za rok. Je samozřejmě dobré, mít po boku člověka s jeho zkušenostmi, který umí v řadě situací poradit. Ale je mi jasné, že zlepšení ve hře se může projevit až za delší dobu, než je týden. Potřebujeme čas," uvedl realisticky.
 

 
Murray oznámil, že angažuje českého rodáka Ivana Lendla v závěru minulého roku. "Několikrát jsem s ním mluvil, párkrát jsme se sešli a já pak poznal, že je to trenér, s kterým chci pracovat a pokusit se o zlepšení," poznamenal britský tenista. "Zařadil do tréninku řadu nových věcí. On byl vždycky na kurtu ve skvělé kondici a chce mi pomoci k tomu, abych na tom byl stejně i já. Je to o tvrdé práci, ale dokážeme se i zasmát. On zná hodně vtipných historek."
 
Murray se zatím třikrát v kariéře dostal do fínále grandslamového turnaje, ale ani jednou na vytouženou trofej nedosáhl. V roce 2008 prohrál na US Open s Rogerem Federerem, o rok později nestačil opět na Švýcara na Australian Open a vloni na stejném místě podlehl Novaku Djokovičovi ze Srbska.
 
Murray pokaždé prohrál 0:3 na sety. Nyní se snažil svůj program vyladit tak, aby byl před grandslamovým startem v ideální pohodě. Na kontě má už letos i jeden turnajový triumf, když vyhrál v Brisbane. "Jsem dobře připravený, ale to jsem byl i v minulých letech. V prosinci jsem tvrdě dřel. Doufejme, že mi forma z Brisbane vydrží," dodal Andy Murray.
 
Sám Lendl, který má na kontě osm grandslamových titulů, věří, že Mu:ray bude úspěšný. "Vidím tam zjevné paralely mezi mojí a jeho kariérou. Byl bych rád, kdyby skončila ta jeho stejnými úspěchy," prohlásil v rozhovoru s australskými novináři Lendl.
 
Ten měl několik nabídek k trénování, ale přijal až tu poslední. "Bylo nepravděpodobné, že se do světa tenisu vrátím, ale když přišla tahle možnost, tak jsem souhlasil. On chce vítězit a je odhodlaný tvrdě pracovat. Rád dře, stejně jako já," dodala bývalá světová jednička s tím, že obdivuje kuráž britského tenisty, když se rozhodl jej angažovat.
 
Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

 
"Musel vědět, že to vzbudí velkou pozornost, ale přesto to udělal. Přitom prosadit se v konkurenci Rogera Federera, který má šestnáct grandslamových titulů, Rafaela Nadala s deseti grandslamy a Novaka Djokoviče se čtyřmi, je velmi složité se prosadit. Je to velká výzva."

 

Mediafax