Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 22. 12. 2011

Kvitovou překvapilo, že vyhrála Sportovce roku jako první tenistka

Petra Kvitová
Zdroj: Mediafax
Petra Kvitová pózuje s korunu pro vítěze ankety Sportovec roku.
Témata:

Letošní vítězkou ankety Sportovec roku 2011 se stala tenistka Petra Kvitová. Vítězka Wimbledonu, Turnaje mistryň i členka vítězného fedcupového týmu se po triumfu radovala z individuálních i kolektivního úspěchu a stala se vůbec první tenistkou, která anketu ovládla.

"To jsem překvapená, to jsem nevěděla, že jsem první. Samozřejmě je to krásné. To, co se nám podařilo i s Tomášem Berdychem letos dokázat, tak věřím, že to přiláká mladé hráče a třeba se to rozjede, stejně jako u toho rychlobruslení," řekla Kvitová po slavnostním vyhlášení v reakci, že vítězka mezi juniorkami Karolína Erbanová se svou kolegyní Martinou Sáblíkovou sbírají řadu medailí.
 
Vedle Kvitové seděl bývalý tenista Jan Kodeš, který se letos stal v anketě Sportovní legendou. Jeho slavné wimbledonské finále z roku 1973 ale celé nikdy neviděla. "I když to zní možná blbě, já jsem ho bohužel nikdy neviděla. Jen nějaké šoty, tak doufám, že budu mít možnost ho zhlédnout," řekla Kvitová.
 
Ale i ze svého výsledku měla velkou radost. "Je to samozřejmě pěkné. Chtěla bych poděkovat všem, co mi dali hlasy. Jsem moc šťastná a potěšená," komentovala své prvenství Kvitová.
 
Jednadvacetiletá tenistka byla na pódiu hned dvakrát. Nejdříve s Lucií Hradeckou a nehrajícím kapitánem fedcupového týmu Petrem Pálou, kdy se v přímém přenosu přeřekla, a pak i sama.
 
"Pro mě to bylo poprvé takové vyhlášení a trošku nervóznější jsem byla s fedcupovým týmem, ale užila jsem si to. Jsme rády, že pohár doputoval domů a že jsme dostaly krásné medaile," připomněla Kvitová, že se hráčky konečně dočkaly trofeje, kterou jim Rusové hned po finále nedovolili do České republiky odvézt.
 
Kvitová nechtěla jmenovat vítěze, kdyby o něm mohla v anketě sama rozhodovat. "Toho času není moc, ale samozřejmě vnímám na internetu nějaké úspěchy ostatních sportovců. Nechtěla bych jmenovat jenom jednoho. Všichni ti, kteří zde byli, ale i řada dalších, dosáhli skvělých úspěchů," uvedla Kvitová.
 
Teď už se může po řadě letošních sportovních úspěchů těšit na Vánoce. "Já mám to štěstí, že mě ta honička před Štědrým dnem nečeká, už mám všechny dárky koupené. Takže jsem připravená to oslavit. Budu ve Fulneku s rodiči," prohlásila mladá tenistka.

Mediafax