Reklama
Reklama
Aktualizováno 10.7. 2014 11:10
jsou za tím peníze

Kvitová utekla do Monaka! Tam, kde nebude muset platit daně

Petra Kvitová
Zdroj: isifa.com
Petra Kvitová

Wimbledonská hrdinka Petra Kvitová šokovala. Naprosto bezelstně přiznala, že změnila adresu a své nové sídlo má v Monaku. Důvod? Jednoduše nebude muset platit tak vysoké daně, které by musela odvádět v Čechách.

Když vyhrála Wimbledon poprvé, byla z toho senzace. Vlastně to tehdy od ní málokdo čekal. Všichni jí to přáli, byla to neznámá holka z Fulneku, která ohromila svět a chovala se naprosto bezstarostně.

Reklama


Po třech letech vyhrála Wimbledon znovu. A i když jí to lidé v Čechách stále přejí, je tady jedno "ALE". Jedním z témat, které se po Wimbledonu přetřásají, je změna místa bydliště Petry Kvitové.


Ano, wimbledonská vítězka ho má od podzimu loňského roku v Monte Carlu, v Monackém knížectví. Je jednou ze dvou hráček, z TOP10 ženského tenisového světa.


Petra Kvitová
Zdroj: WTA Petra Kvitová

 

Zní to samozřejmě vznešeně, ale důvod je prostý a Petra Kvitová se s ním vůbec netají. „Je to samozřejmě z daňových důvodů,“ prozradila bezelstně deníku Sport. A v tenisovém prostředí se jí nikdo nediví.


V České republice by měla odvádět na dani z 15 procent. Jen za polovinu roku 2014 vydělala na turnajích 3,4 milionu dolarů (cca 68 milionů korun). Za celou svou kariéru pak podle serveru organizace WTA inkasovala přes 15 milionů dolarů.
Nikde není psáno, že peníze jsou zdaněné, každá země, kde se vyplácí prize money, má jiná pravidla. Tak jako tak by ale Petru Kvitovou přišly daně na několik milionů.
 

Petra několik let daně v Čechách odváděla, teď už ale začíná šetřit. A není jediná. Sídlo v Monte Carlu má spousta tenistů, pocházejících z bývalého východního bloku. Z Čechů jsou to i Tomáš Berdych, Radek Štěpánek nebo Lucie Šafářové.
 

Nejlepší českou hráčkou, který ještě zůstala věrná domácímu daňovému systému je Barbora Záhlavová Strýcová. Na českých adresách ale sídlí i Klára Koukalová nebo Lukáš Rosol, jenže jejich výdělky opravdu nejsou tak astronomické, jako v případě absolutní světové špičky.
 

Sídla špičkových tenistů:
Monte Carlo: Djokovič, Berdych, Raonič, Čilič, Dolgopolov, Kvitová, Šafářová, Azarenková
Španělsko: Nadal, Ferrer, Robredo
Švýcarsko: Federer, Wawrinka, Gasquet, Tsonga
Argentina: Del Potro
Bulharsko: Dimitrov
Velká Británie: Murray
USA: Nišikori, Isner, Anderson
Lotyšsko: Gulbis
 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Z nejlepšího českého tenisty je exhibicionista: Berdych se pochlubil další nahou fotkou

Sexy Eugenie Bouchard: Tuhle krásku vypráskala Kvitová ve Wimbledonu

TN.cz
Reklama

 

Reklama