Aktualizováno 10.7. 2014 11:10
jsou za tím peníze

Kvitová utekla do Monaka! Tam, kde nebude muset platit daně

Petra Kvitová
Zdroj: isifa.com
Petra Kvitová

Wimbledonská hrdinka Petra Kvitová šokovala. Naprosto bezelstně přiznala, že změnila adresu a své nové sídlo má v Monaku. Důvod? Jednoduše nebude muset platit tak vysoké daně, které by musela odvádět v Čechách.

Když vyhrála Wimbledon poprvé, byla z toho senzace. Vlastně to tehdy od ní málokdo čekal. Všichni jí to přáli, byla to neznámá holka z Fulneku, která ohromila svět a chovala se naprosto bezstarostně.


Po třech letech vyhrála Wimbledon znovu. A i když jí to lidé v Čechách stále přejí, je tady jedno "ALE". Jedním z témat, které se po Wimbledonu přetřásají, je změna místa bydliště Petry Kvitové.


Ano, wimbledonská vítězka ho má od podzimu loňského roku v Monte Carlu, v Monackém knížectví. Je jednou ze dvou hráček, z TOP10 ženského tenisového světa.


Petra Kvitová
Zdroj: WTA Petra Kvitová

 

Zní to samozřejmě vznešeně, ale důvod je prostý a Petra Kvitová se s ním vůbec netají. „Je to samozřejmě z daňových důvodů,“ prozradila bezelstně deníku Sport. A v tenisovém prostředí se jí nikdo nediví.


V České republice by měla odvádět na dani z 15 procent. Jen za polovinu roku 2014 vydělala na turnajích 3,4 milionu dolarů (cca 68 milionů korun). Za celou svou kariéru pak podle serveru organizace WTA inkasovala přes 15 milionů dolarů.
Nikde není psáno, že peníze jsou zdaněné, každá země, kde se vyplácí prize money, má jiná pravidla. Tak jako tak by ale Petru Kvitovou přišly daně na několik milionů.
 

Petra několik let daně v Čechách odváděla, teď už ale začíná šetřit. A není jediná. Sídlo v Monte Carlu má spousta tenistů, pocházejících z bývalého východního bloku. Z Čechů jsou to i Tomáš Berdych, Radek Štěpánek nebo Lucie Šafářové.
 

Nejlepší českou hráčkou, který ještě zůstala věrná domácímu daňovému systému je Barbora Záhlavová Strýcová. Na českých adresách ale sídlí i Klára Koukalová nebo Lukáš Rosol, jenže jejich výdělky opravdu nejsou tak astronomické, jako v případě absolutní světové špičky.
 

Sídla špičkových tenistů:
Monte Carlo: Djokovič, Berdych, Raonič, Čilič, Dolgopolov, Kvitová, Šafářová, Azarenková
Španělsko: Nadal, Ferrer, Robredo
Švýcarsko: Federer, Wawrinka, Gasquet, Tsonga
Argentina: Del Potro
Bulharsko: Dimitrov
Velká Británie: Murray
USA: Nišikori, Isner, Anderson
Lotyšsko: Gulbis
 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Z nejlepšího českého tenisty je exhibicionista: Berdych se pochlubil další nahou fotkou

Sexy Eugenie Bouchard: Tuhle krásku vypráskala Kvitová ve Wimbledonu

TN.cz

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

10.7. | 11:29 Josef Šíba
14
Když už nechce u nás platit daně, tak ať se na mě nikdo nezlobí, ale z českého ...
12.7. | 09:37 gugga
0
millenium-josef 10.7.2014 11:29 === a ona od svazu dostava nejake dotace? ...
15.7. | 18:48 Zdenek Luzar
0
Náhlasit nevhodný komentář
Aspoň vy mladší vidíte koho brali komunisté k VB.
12.7. | 09:37 gugga
0
Náhlasit nevhodný komentář
millenium-josef 10.7.2014 11:29 === a ona od svazu dostava nejake dotace? Jedine co dostava jsou odmena za ucast, kdyz reprezentuje, coz je ale uplne normalni vec
10.7. | 22:12 dara1111
1
Náhlasit nevhodný komentář
Jen ať holka šetří, souhlasím s jejím rozhodnutím, než aby to rozfofrovali naši politici. Je šikovná a má talent, ty prachy má těžce vydřené, na rozdíl od těch ukecaných politiků.
10.7. | 18:35 pacicka400
2
Náhlasit nevhodný komentář
zacotomas...ty to už máš určitě v kupě, tak se pochlub a informuj nás, ať víme za co to máš.
10.7. | 13:50 Josef Šíba
1
Náhlasit nevhodný komentář
zacotomate - jen cituji - V České republice by měla odvádět na dani z 15 procent.
10.7. | 13:14 zacotomame
4
Náhlasit nevhodný komentář
millenium-josef 10.7.2014 11:29 nastudujte si náš daňový zákon, pak si zjistěte kolik vydělává Kvitová a dejte si to dokupy. Nebudete potom plácat nesmysly o 15%.
10.7. | 12:12 Václav Špičák
4
Náhlasit nevhodný komentář
Myslím,pokud reprezentuje ČR ,tak jí svaz hradí asi dost.A kde tam bydlí,u Rittiga?Jinak s ní souhlasím.Když to vidí,kde končí daně,jak se rozkrádají veřejné peníze,vůbec se jí nedivím.
10.7. | 11:57 kedlik
5
Náhlasit nevhodný komentář
a co jí zaplatí svaz? Pobyt? Letenky? Tým? :D
10.7. | 11:29 Josef Šíba
14
Náhlasit nevhodný komentář
Když už nechce u nás platit daně, tak ať se na mě nikdo nezlobí, ale z českého svazu by neměla dostávat ani korunu, zrovna tak zvát ji na hrad a pod. mi připadá v takovém případě absurdní. Nebo dostávat nějaké ocenění u nás. Těch 15% v jejím případě zase není tolik. Neschudla by.