Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 21. 4. 2012

Kvitová sice vyhrála, ale úplně spokojená nebyla. Stěžovala si na nervozitu

Petra Kvitová
Zdroj: Mediafax
Petra Kvitová
Témata:

Už v první nedělní dvouhře může Petra Kvitová rozhodnout o postupu českých tenisových reprezentantek do finále Fed Cupu. Obhájkyně triumfu v týmové soutěži vyhrály v sobotu nad Italkami obě dvouhry.

Proti Jihoevropankám uspěly Lucie Šafářová s Franceskou Schiavoneovou a po ní i Petra Kvitová v duelu se Sarou Erraniovou.
 

"Je to výborný stav, ale ještě musíme získat třetí bod, abychom mohli mluvit o spokojenosti,“ říkal po sobotě nehrající kapitán českého týmu Petr Pála.
 

"Mohli jsme aspoň jednu dvouhru vyhrát,“ litoval Corrado Barazzutti, nehrající kapitán Italek. "Francesca mohla získat první set a pak by se třeba vyvíjelo utkání jinak,“ litoval. Podobně hovořil i Pála.
 

"Tam se o dnešních bodech hodně rozhodovalo. Myslím, že to hodně pomohlo ve druhém utkání Petře. Mohla hrát klidněji, i když Sara Erraniová podala výborný výkon a přinutila Petru k maximálnímu výkonu,“ uznal Pála.
 

O tom, že nedělní dvouhry budou na české straně hrát Petra Kvitová a Lucie Šafářová není pochyb. Ale zda nehrající kapitán Itálie nasadí stejné hráčky, to je otázka. "Uvidíme,“ nechtěl nic prozradit Corrado Barazzutti. "Nejsme v lehké situaci, ale budeme o postup bojovat,“ ujistil.
 

Petra Kvitová byla ráda, že návrat na kurty po kondičním soustředění zvládla. "Byla jsem možná malinko nervozní, hrálo se v Ostravě, kousek od Fulneku, byla vysoká návštěva. Hodně jsem kazila returny a bekhendy, ale forhend mě v těch chvílích podržel,“ oddechla si Kvitová.
 

"Stav 2:0 je to nejlepší, čeho jsme po sobotě mohli dosáhnout, budu chtít získat v neděli třetí, ať to bude proti komukoliv,“ předsevzala si česká jednička.

Mediafax